Наш минулий матеріал про можливий вибух на Запорізький АЕС викликав бурхливі обговорення серед кам'янчан. Нагнітати чи не нагнітати? - одвічне питання.
Але, щоб бути послідовними, ми вирішили розповісти про алгоритм дій. Сподіваємося, він нікому не знадобиться. Детально про цю ситуацію в інтерв'ю "Главкому" розповіла радіобіологиня Олена Паренюк.
Специфічні поради
Важливо усвідомлювати, що поради будуть різними для кожного регіону. Поради для Енергодару будуть відрізнятися від тих, які допоможуть, наприклад, Кам'янському або Києву. Вирішальним у цьому питанні стане вітер.
Якщо станеться вибув внаслідок влучання ракети і радіацію розкидає навкруги, то так, небезпека буде тут і зараз для станції, самого Енергодара. Але якщо ми говоримо про регіони, віддалені від станції, то небезпека для них виникне, може, через кілька місяців, але її все одно не уникнути, – розповіла Паренюк.
Йод - психологічний захист
Приймати завчасно препарати йоду - непотрібно. Цим ви можете нашкодити собі ще більше.
Олена Паренюк пояснює це тим, що у радіоактивного йоду дуже короткий період напіврозпаду. Таблетка йодиду калію, перед випромінюванням радіоактивного йоду, може допомогти. Таким чином, вона наситить тіло стабільним йодом та не дасть поглинати радіацію. Це допоможе на кілька годин.
Що робити
Отже ми вияснили, що превентивно робити нічного не потрібно. Краще сконцентруватися на тому, що дійсно допоможе вижити:
Також потрібно мати скотч та плівки. Ними потрібно буде заклеїти вікна, щоб захистити себе від пилу.
Читайте також: Субсидії і тарифи: що очікувати українцям. Щоб отримувати новини більш оперативно, заходьте до нашого Telegram.