Українці й надалі зможуть переказувати кошти за кордон для оплати навчання, лікування, транспортування хворих, витрат, пов’язаних зі смертю, а також для сплати аліментів.
Національний банк України з 5 жовтня повертає заборону на Р2Р-перекази з гривневих платіжних карток українських банків на картки іноземних банків.
Зазначається, що такий захід є вимушений і сприятиме захисту міжнародних резервів України, які є важливими, зокрема, для безперебійної роботи економіки та для здійснення оборонних закупівель.
"Зауважемо, що українці й надалі матимуть змогу переказувати кошти за кордон для оплати наступних категорій:
- навчання (на рахунки навчальних закладів),
- лікування, транспортування хворих, витрат, пов’язаних зі смертю,
- для сплати аліментів.
Крім того, НБУ взяв до уваги запити від громадян та дозволив з 1 жовтня переказувати кошти за кордон для оплати навчання на рахунок юридичної особи-нерезидента, яка відповідно до наданих навчальним закладом повноважень здійснює приймання коштів".
Також у громадян є можливість переказувати кошти між гривневими платіжними картками українських банків незалежно від країни фактичного перебування клієнта. Крім того, українці мають дозвіл на Р2Р-перекази з валютних платіжних карток українських банків на картки іноземних банків, але тільки у межах щомісячного ліміту в розмірі 100 тис. грн (в еквіваленті), який є спільним для цих операцій та для операцій, що належать до "quasi cash".
Курс під час війни
P2P-перекази – це перекази з картки на картку (з англійської peer-to-peer – "від особи до особи"). До операцій "quasi cash", зокрема, належать поповнення електронних гаманців, брокерських або форекс-рахунків, оплата дорожніх чеків, купівля віртуальних активів тощо.
НБУ з 21 травня скасував обмеження на встановлення курсу, за якими уповноважені установи можуть продавати готівкову іноземну валюту клієнтам, - раніше відповідний курс не повинен був відхилятися від офіційного більш ніж на 10%.
Також 21 липня НБУ дозволив банкам продавати громадянам безготівкову іноземну валюту за умови внесення цих коштів на строковий депозит.
Кількість банків, які пропонують таку послугу, поступово збільшується. Так протягом серпня-вересня таку можливість забезпечили кілька банків з найбільшою кількістю клієнтів.
Читайте також: Велика криптовалютна біржа випустить картку для України: представлять до кінця року
Зберігання заощаджень у валюті для українців може бути ризикованим: про це попереджають експерти
Молодик 21 січня: що робити щоб залучити гроші та привабливість