Майже 1000 гривень щомісяця: як оформити нову допомогу

Українці, котрі надають безплатний притулок внутрішньо переміщеним особам, зможуть розраховувати від держави на допомогу у розмірі 900 гривень на одну особу. Про це заявили у Міністерстві з реінтеграції окупованих територій.

З 1 жовтня власникам житла, які дали притулок у себе внутрішніх переселенців безкоштовно, компенсацію збільшили вдвічі. Так програма "Прихисток" передбачає компенсації на комуналку громадянам, які дали притулок внутрішнім переселенцям, які прибули із зон ведення бойових дій або тимчасово окупованих територій.

Так до жовтня місяця сума компенсації становила 450 гривень на одну переміщену особу, то наразі її збільшили вдвічі, тобто до 900 гривень. Інакше кажучи, якщо ви дали притулок двом переселенцям на безкоштовні основі, то раніше отримували 900 гривень, тепер же ця сума становитиме 1800 гривень на місяць. Збільшети компенсацію стало можливим завдяки новому Меморандуму про співпрацю з Товариством Червоного Хреста України, яке Міністерство уклало з реінтеграції окупованих територій.

Для того щоб отримати компенсацію за програмою "Прихисток", власнику потрібно подати заяву до органу місцевого самоврядування. До неї додаються копії документів, що засвідчують особу та дані розміщених осіб.

З дня припинення розміщення переселенців або зміни їхньої кількості потрібно подати нову заяву. Для отримання грошової компенсації слід звернутися до виконавчого комітету міськради чи сільради за місцем розташування житла.

Виплати проводять у безготівковий спосіб за реквізитами, які одержувач вказав у заяві. Гроші нараховують до 20 числа наступного місяця. Зауважимо що виплати отримають ті власники майна, у котрих відсутні борги за комунальні послуги.

Цей крок з боку держави дозволить бодай частково вирішити питання з переселенцями. Сотні тисяч людей опинилися у скрутних умовах і досі не можуть облаштуватись на новому місці. Така виплата мотивуватиме українців, щоб давати притулок постраждалим від війни.

Чиатйте також: Посміхніться, вас знімають: в Україні по-новому перевірятимуть водіїв на алкоголь

Як позбутися чорної цвілі на стінах: три дієві способи, які реально працюють

НМТ буде складнішим, ніж торік: нардеп про тестування для абітурієнтів