Як правило Україна переходить на зимовий час у жовтні. Перехід потрібен для збільшення проміжутку денного часу, та для підвищення раціональності використання електроенергії. Не зважаючи на те, що темнітиме тепер раніше, такий спосіб економії електроенергії також допоможе Україні впоратися з перенапругою на електростанціях, які виникли через обстріл.
Коли саме і куди переводити стрілки годинника цієї осені і як не завдати шкоди для здоров'я від такого переходу - читайте в нашому матеріалі далі.
Коли правильно переводити час?
Традиційно українці переводять годинник перед сном в останню неділю жовтня.
У 2022 році переводити стрілки необхідно в ніч із 29 на 30 жовтня на годину назад о 04:00. Однак, якщо ваш годинник механічний, можна зробити це і перед сном, щоб вранці не переплутати час.
Україна, не єдина країна котра переводить годинник. Разом з Україною переводять годинник країни Європейського союзу, а також:
- Сполучені Штати Америки
- Великобританія
- Канада
- Австралія
- Мексика
- Ізраїль та інші.
Усього час переводять 72 країн світу.
Трохи історії з переходу на зимовий час
Вперше переведення годинника двічі на рік запровадили в Британії ще у 1908 році. До нас практика раціонального використання часу дійшла набагато пізніше, а саме 1981 року.
Вже за незалежності, 1996 року, рішенням Кабінету міністрів було регламентовано перехід на "літній" та "зимовий" час на державному рівні.
Для кого зміна часу є шкідливим
По-перше, в зоні ризику люди похилого віку, адже вони сприймають навіть невеликі зміни значно важче, ніж молоді люди. До речі, діти взагалі не мають жодних проблем зі зміною часу, вони чудово адаптуються.
По-друге, найбільше проблем виникає у людей, які звикли жити за графіком, наприклад, лягають і встають з ліжка за графіком.
Як першим, так і другим лікарі радять заздалегідь корегувати розпорядок дня, намагатися трохи раніше лягати і раніше вставати з ліжка, щоб перехід на "зимовий" час був безболісним.
Але є й добрі новини: для тих, хто любить поспати – цей ранок буде приємним, адже сон триватиме на годину довше. А якщо ви звикли прокидатися в один і той самий час, то можна витратити зайву годину на корисні заняття, наприклад - біг.
Читайте також: Бабине літо повертається: коли знову потеплішає та скільки протримається суха погода
Наскільки холодною буде зима для українців: прогноз синоптиків
Велике везіння у 2023: астрологи переконані, саме ці знаки Зодіаку насолоджуватися життям наступного року