Ці помилки допускають більшість автовласників: що не можна робити в холодну пору року, щоб не нашкодити автівці

Погіршення погодних умов, зниження температури, їзда по засніжених або залитих вулицях, сніг та бруд стає справжнім випробуванням для автовласників, а поширені помилки за кермом здатні завдати шкоди вашому залізному другу.

Які способи водіння у холоди та негоду загрожують вашому транспорту?

Простій у кучугурах

Залишати авто на вулиці в засніжену погоду на тривалий час – шкідливий спосіб зберігання транспорту, і згубний для нього. У завалених снігом машинах швидко псується електрика, сідає акумулятор, а металеві, пластикові і гумові деталі втрачаюсть свої властивості. Корозія, що утворилася, "роз'їдає" кузов, деталі підвіски, гальмівну систему і трансмісію, і така біда здатна дістатися і до двигуна.

Крім того, через тривалий простой в баку відбуваються випаровування, окислення, розпад присадок, все це призводить до часткової втрати властивостей палива. Осад на дні бака негативно впливає на паливну систему. Тому якщо вашому автомобілю таки довелося простояти в "сніговому полоні", радимо розбавити старе паливо новим.

Різкий старт і педаль гальм у підлогу

Практика відразу зриватися на кожному світлофорі або різке гальмування перед ним, може призвести до швидкого "облисіння" шин, прискорять необхідність міняти гальмівні елементи, ступичні підшипники, руйнуе зчеплення в авто з механічною коробкою, а якщо авто ще й з автоматом, то біда буде і з пакетом фрикціонів. Крім того, різке гальмування негативно позначається на підвісці через додаткове навантаження.

Прогрівання або їзда "на холодну"

Необхудність прогріти автомобіль перед поїздкою, набирає більшої ваги в холодну пору року. Не лінуйтеся, коли сідаєте за кермо, постояти близько п'яти хвилин з працюючим двигуном, щоб підготувати двигун і коробку передач до подорожі.

Знову ж таки нагадаємо про правило, описане вище: відразу газувати навіть після прогріву не потрібно, рекомендується рушати максимально плавно і на невеликих оборотах двигуна, адже коробка передач прогріваеться лише в русі авто.

Так і так буде брудна

Деякі автовласники відмовляються від автомийки в осінньо-зимовому періоді, аргументуючи небажання мити транспорт постійними опадами. Таке ставлення може призвести до плачевних наслідків.

Справа в тому, що бруд або сніг, що так і липне до авто, провокує утворення корозії. Також окислюються контакти, швидше псується ізоляційний шар електропроводів. Враховуйте також, що в зимовий час у дорожньому бруді містяться солі та реагенти. Тож мити авто бажано регулярно в будь-який сезон.

Також автоексперти радять ретельно мити колеса, на дисках яких замерзлий бруд викликає дисбаланс, прискорюючи знос шин і ступичних підшипників.

Читайте також: Без електрики та газу: з чого і як зробити обігрівач для кімнати

Україна переходить на зимовий час: куди переводити стрілки вже в неділю

Якщо плачуть вікна: як побороти конденсат на вікнах та запобігти його появі

Новини компаній
16:20, Сьогодні