Як обрати ідеальну буржуйку та не отримати штраф за її встановлення: поради спеціалістів

Через значні пошкодження енергетичної інфраструктури України, жителі країни почали все частіше замислюватися над тим, як обігріти помешкання у разі відключення світла й тепла. Найпоширенішою відповіддю стало встановлення буржуйки. Та чи всюди її можна поставити? І як обрати найоптимальніший варіант? Розбираймося далі.

Де можна встановлювати буржуйки?

Буржуйки можна встановлювати в приватних будинках, на дачах та в тимчасових будівлях, де передбачений димохід. У багатоповерхівках їх використання категорично заборонено. За це передбачена як адміністративна, так і, в деяких випадках, кримінальна відповідальність. Адже такий спосіб обігріву дуже пожежонебезпечний та може стати причиною отруєння чадним газом.

У квартирі можна встановити буржуйку лише за однієї умови: якщо будинок, у якому знаходиться квартира, був сильно пошкоджений унаслідок воєнних дій.

На що звернути увагу, обираючи буржуйку?

Корпус буржуйки має бути рівномірним, без подряпин, вибоїн, ум'ятин чи корозії. Адже наявність таких нюансів значно скоротить термін служби печі.

Мінімальна товщина стінок має складати 0,3 мм, а в місцях горіння 0,5 мм. Чим товща буржуйка, тим вона жароміцніша й повільніше охолоджуватиметься.

Зварювальні шви на корпусі мають бути рівномірними, акуратними та міцно з'єднувати частини металу.

Двері мають бути міцно приєднані до корпусу та легко, але щільно зачинятися. А зольник без зусиль витягатися та вставлятися в піч.

Ручка шибера має легко прокручуватися, адже саме ця несправність найчастіше стає причиною отруєння чадним газом.

Відразу визначте, де ви будете встановлювати піч і підбиріть ту модель,яка зможе за своїми параметрами обігріти потрібну кімнату.

Зверніть увагу, щоб фарба не мала токсичних елементів, а також неприємного запаху.

Буржуйку з якого матеріалу обрати?

Чунунна буржуйка більш вогнестійка, її стінки товщі, а тому, вона, хоч і довше нагрівається, проте так само довго віддає тепло. Крім того, в ній можна також  використовувати вугілля. Проте, такі буржуйки піддаються корозії, а тому їх зазвичай обкладають камінням або керамікою

Сталеві буржуйки більш дешеві, вони легко нагріваються, але й швидко віддають тепло. Вугілля як опалювальний матріал тут не підійде, адже такі печі можуть деформуватися від дуже високих температур, а тому варто використовувати тільки дрова.

Читайте також: Бізнесу буде не солодко: в Україні схвалили підвищення тарифів на 2023 рік

З цими порадами ви назавжди позбавитеся конденсату на вікнах, через який утворюється вогнища цвілі

Неймовірний погодний контраст. Водіям краще не виїжджати на дороги: якою буде погода найближчими днями

Радянщина головного мозку: 5 радянських звичок, які заважають якісно жити

Новини компаній
15:30, 26 листопада