23 листопада православні в Україні вшановують пам'ять Георгія Побідоносця. Також цей день відомий особливими прикметами і традиціями.
Раніше цього дня наші предки святили хліб і сіль. Це робили для того, щоб прогнати злих духів і закликати благодать у свої родини.
Георгій Побідоносець - хто це
Георгій Побідоносець - святий великомученик. Він родом із Каппадокії - території сучасної Туреччини. Його батько прийняв мученицьку смерть за Христа, коли Георгій був ще дуже малий.
На військовій службі Побідоносця помітив імператор Діоклетіан. За підсумком його взяли в імператорську варту. Коли Діоклетіан почав гоніння християн, Побідоносець не зміг цього витримати. Він роздав свою спадщину бідним і став на захист християнської віри.
Такий вчинок призвів до того, що його дуже довго катували у в'язниці. Якщо вірити легендам, Георгій якимось чином зцілювався від усіх тортур. У підсумку його обезголовили.
Традиції 23 листопада
Віряни ходили до церкви, щоб освятити сіль і хліб. Половину хліба віддавали худобі, а другу з'їдали самі. Таким чином сподівалися прогнати злих духів від сім'ї та господарства.
Раніше, в цей час, річки вже вкривалися льодом. Але він був ще дуже тонким.
Що не можна робити
Заборонялося підмітати і прибирати будинки. Таким чином можна було "вимести" все щастя. Також не можна було грати весілля і ходити в лазню.
Прикмети
- Іній - буде мороз.
- Вітер - чекай хуртовину та похолодання.
- Увечері іній - сильний снігопад.
- Багато снігу - зима буде теплою.
- Горобці ховаються в траві - до снігової бурі.
Іменини: Анна, Борис, Георгій, Денис, Єфрем, Іван, Костянтин, Михайло, Микола, Олександр, Олексій, Ольга, Петро.
Хто ще святкує 23 листопада
У цей день, хотілося б відійти від шаблонів і привітати одного з перших засновників Сайту Кам'янського 5692 - Миколу Коваленка.
Це та людина, яка знайде вихід з будь-яких ситуацій. Ця людина навчила нас аналізувати, думати, креативно мислити. Саме те, чого він нас навчив, ідеально описує його самого.