Принцип цибулини, відкрити-закрити та інші поради, які допоможуть зігрітися в холодній квартирі

Останній масований удар по енергетичній інфраструктурі України, який стався 23-го листопада, кинув у холод сотні тисяч квартир та будинків по всій країні. Люди залишилися без жодних можливостей обігрітися, поки доблесні співробітники ДСНС та ДПЕК відновлювали пошкоджені об'єкти.

Скільки таких атак ще підготували терористи з Росії, залишається лише загадкою, але одне відомо, це була явно не остання.

МОЗ України радить звернути увагу на такі поради, щоб убезпечити себе та своїх близьких.

Як зігрітися взимку, якщо вдома холодно

Не соромтеся одягати кілька шарів одягу, поки ви знаходитесь вдома. Ніхто вас за це не засудить, а також пам'ятайте, в якій ситуації ми всі знаходимося. Використовуйте термобілизну, підштанники та другі штани з будь-яких видів матеріалу. Але візьміть на замітку, що синтетичний одяг відмінно зберігає тепло, і якщо не робити в ньому "берпі", не викликає потовиділення. Якщо вам стало зовсім холодно, накинувши плед на синтетичний одяг, ви відчуєте приплив тепла.

Викореніть будь-які протяги зі свого будинку. Збережіть максимум тепла, заклавши всі вікна та отвори. Використовуйте герметик для зовнішнього оздоблення вікон, скотч та утеплювачі, які вам доступні.

Дуже важливо! Не намагайтеся зігрітись алкоголем. Алкоголь - це найлютіший ворог при холоді. Він створює ілюзію тепла, розширює судини та затуманює судини. Насправді більшість смертей від переохолодження пов'язані саме з алкоголем.

Ми вже писали про те, як підвищити тепловіддачу батареї вдома.

Заберіть пил з вашої основної батареї і поставте теплозахисний екран за нею. Це збільшить ефективність батареї на 25%. Штори, білизна, "кішка, що лежить на батареї" - все це може зменшити тепловіддачу та знизити прогрів приміщення у кілька разів.

Зігрівайте себе та свою сім'ю фізичними вправами. Не лінуйтеся змусити себе і ваших родичів зробити ранкову зарядку розігріву. Це піде всім на користь, зміцнити імунітет, дух і допоможе зігрітися та надати сили на цілий день.

Після зарядки обов'язково вживіть у сніданок гарячий чай або максимально гарячу їжу. Постарайтеся нагодувати сім'ю гарячим сніданком, не теплим, а саме гарячим.

У моменти, коли дають світло та теплу воду, або є можливість скористатися гарячою водою (якщо у вас котел), наберіть звичайні пляшки з-під води (5-6 літрів) гарячої води та оберніть їх рушником. Коли настане блекаут, їх можна буде використовувати як обігрів на деякий час.

Якщо вдень світить сонце, або хоч трохи зрозуміло, відкривайте штори на максимум, щоб прогріти приміщення. І навпаки, коли настає ніч, зашторьте вікна та не випускайте тепле повітря.

Відкиньте ілюзії щодо обігріву ваших квартир та будинків газовими пальниками, плитками, колонками, духовками. Отруєння чадним газом приходить непомітно і дуже підступно.

Бережіть себе та ваших близьких.

Читайте також:

Подаруйте вчорашньому пюре друге життя: рецепт вафель та оладок з картоплі

Стати щасливим: 5 звичок, які заважають отримувати радість від життя

Як дізнатися про планові та аварійні відключення світла: з'явився додаток, як скачати