Через обстріли енергетичної інфраструктури України, вимкнення електроенергії стало новою реальністю для населення України. Аби залишатися зі світлом, підприємства, бізнес а також окремі українці почали користуватись дизельними та бензиновими генераторами. Їх можна встановлювати тільки на вулиці, проте є й альтернативні рішення, які дозволено використовувати в квартирах.
Саме тому ДСНС нагадують громадянам, що, використовуючи генератори, треба дотримуватися техніки безпеки.
Правила при використанні генераторів
Дизельні та бензинові генератори не можна встановлювати в квартирах. При використанні вони сильно нагріваються, що може викликати ряд серйозних проблем: опіки, удар струмом, пожежу, отруєння чадним газом.
На території приватного будинку такі генератори використовувати можна. Але з умовою, що найближча будівля буде знаходитись за 6 метрів від нього.
Потурбуйтеся також про те, щоб ваш генератор мав сертифікат і гарантію. Аби убезпечити себе від несправних пристроїв, у ДСНС радять купувати такі прилади тільки в сертифікованих точках продажу.
Не допускайте, аби на генератор потрапляла вода, це може привести до короткого замикання або вас може вдарити струмом.
Заправляйте прилад тільки тоді, коли він охолов. Адже розлите на гарячу поверхню топливо може загорітися й стати причиною пожежі.
В ідеалі, з того боку приміщень, де працюють генератори, треба встановити датчики чадного газу. Адже він абсолютно непомітний - ви можете не відчути ні запаху, ні кольору, що підвищує можливість отримати отруєння.
Найбезпечнішим для використання в квартирах у ДСНС називають акумуляторні генератори. Їх можна зарядити від електромережі, а потім використовувати як повербанки, тільки глобальніше. Проте ціни на такі генератори дещо кусаються. Зараз вони коштують близько 25 000 - 28 000 гривень.
Читайте також: Під час блекауту не працює каналізація: що робити