Лікування та медицина мають бути доказовими. Тільки тоді можна отримати зцілення або полегшити будь-які симптоми.
При цьому, продаж безглуздих препаратів, як їх ще називають "фуфломіцини", нікуди не зник. Аптеки та різні "представники" продовжують торгувати пігулками, які в багатьох країнах навіть не пройшли ліцензування. Про це повідомляє лікарка Вікторія Кузьменко.
Особливою популярністю користуються гепатопротектори. Нібито, вони мають захистити нашу печінку від впливу алкоголю, антибіотиків та іншого.
Що можна прийняти для поліпшення печінки
На жаль, чи на щастя - нічого не треба приймати. Печінка сама себе відновлює й чистить. Їй не потрібна допомога.
Як стверджує лікар, таких препаратів немає навіть у Європі та Штатах. У нас же фармкомпанії люблять на цьому підзаробити.
В Америці є препарат, який входить до групи БАДів - Гептрал. Він навіть зміг показати певну ефективність, але про це трохи нижче.
Не показали ефекту препарати розторопші та есенціальні фосфоліпіди (Гепабене, Ессенціале). Сумнівна ефективність була в уксодезоксихолієвої кислоти.
Це все результати досліджень у пацієнтів, у яких були тяжкі захворювання печінки. Тестували, як препарати впливають на тривалість життя.
Головна особливість цих досліджень у тому, що для появи ефекту, препарат приймали до року. За такий великий час печінка може сама відновитися й очистити себе, якщо не "добивати" її негативними факторами.
Проблема таких препаратів у низькій біодоступності. Вони погано засвоюються, або руйнуються.
Як правильно лікувати хвороби печінки
Для лікування вірусних гепатитів застосовують противірусну терапію. Якщо лікування правильне - дуже великі шанси одужання. При цьому, не потрібні гепатопротектори.
Жирова хвороба печінки - найпоширеніша патологія. Лікується регулюванням харчування та помірними фізичними навантаженнями, корекцією дисліпідемії.
Алкогольний гепатит - не лікується чарівною пігулкою після літрів алкоголю. Тільки мінімізація алкоголю здатна щось виправити.
Як допомогти своїй печінці:
- знизити споживання алкоголю;
- правильне і раціональне харчування;
- пити рідину;
- нормалізувати масу тіла.
Читайте також: На українців чекають температурні "гойдалки": метеорологи розповіли про 19-градусні морози та раптові відлиги під час Новорічних свят
Як пережити тривалий блекаут: список потрібного та чіткий алгоритм дій
Сяятимуть, ніби тільки з магазину: дієві способи, як очистити сковорідки від жиру та нагару