Чи є сенс купувати валюту: що буде з доларом далі і як захиститися від девальвації

Курс долара, здається, більш менш стабілізувався. На нього вже не впливають блекаути та запуски російських ракет. За таких умов українці не дуже хочуть купувати валюту, тому готівковий курс непогано стабілізувався.

Про курс долара розповів економічний оглядач Богдан Слуцький.

Вереснева хандра

Багато хто пам'ятає цей ажіотаж, який був з вересня по жовтень. Тоді курс готівкового долара був на позначці 42-43 гривень. Як і прогнозувалося, ситуація прийшла в норму до листопада - на рівні 40 гривень. 

Слуцький вважає, що розслаблятися рано. Валютний ринок має властивість накопичувати негативні фактори, що врахували чиновники, заклавши їх до держбюджету на 2023 рік.

Урядовці прогнозують, що наступного року курс долара в середньому становитиме 42,2 гривні, а до кінця наступного року він може перевищити 45 гривень за долар, - попереджає експерт.

Що впливає на курс долара

Безумовно, на курс долара вплине ситуація на фронті. Вплине і те, як ракетні удари можуть позначитися на роботі бізнесу. Якщо його активність сповільнитися, тоді надходження валютної виручки зменшитися в рази. Це все вплине на ВВП.

Очікується зростання інфляції, оскільки в разі затримки міжнародної допомоги, уряду доведеться друкувати гривні, щоб профінансувати критично важливі статті витрат. Це і спровокує зростання інфляції та пропозиції гривні на ринку валюти.

Чи потрібно скуповувати долари

Валюту точно не варто купувати тим, для кого це останні гроші. Цілком робочим варіантом може виявитися гривневий депозит.

Щоб захистити себе від девальвації гривні, можна скористатися інструментами Нацбанку. Мається на увазі конвертаційний валютний депозит на гривню від 3 місяців, або купівля валюти за курсом 36,6 на півроку. 

Читайте також: Найпопулярніші міфи про економію на комуналці: як вас обманювали

Як зберегти вдома тепло та не змерзнути, якщо немає опалення: дієві поради та лайфхаки

Як врятувати черствий хліб: повертаємо свіжість і економимо гроші