Складні умови, в яких опинилися українці, стали справжнім викликом для підприємств і бізнесу. Проте навіть в такий час продовжує з'являтися доволі багато різноманітних вакансій. І якщо раніше роботодавці мали стандартний набір пропозицій, то в умовах відключення електроенергії в оголошеннях почали з'являтися нові, доволі цікаві деталі. Крім того, у переліку міст, де потрібні працівники, знову з'явився Херсон.
То ж що відбувається зараз на ринку праці, як бізнес реагує на нові виклики та яку зарплатню готові платити роботодавці в умовах можливого блекауту, читайте далі.
Що пропонують роботодавці?
Як зазначають аналітики Work.ua, найбільш прогресивними у плані появи вакансій, є деокуповані та прифронтові міста. Наприклад, у Херсоні, з моменту звільнення, кількість вакансій виросла в три рази.
А роботодавці ставлять на перше місце умовний комфорт та безпеку своїх працівників. Так, замість печива та чаю, в оголошеннях вказують про наявність генератора та старлінка. Тепер світло та тепло стали основною перевагою однієї компанії над іншою. Наприклад, стандартні пункти оголошення на Work.ua виглядають зараз так.
- Працюємо без світла (є генератор).
- Важливо: в офісі працює генератор та є постійний інтернет.
- Старлінк, генератор, власне опалення на дровах – це все ми придбали, щоб в офісі було комфортно працювати навіть під час тотального блекауту.
- У цей нелегкий час наші співробітники, незалежно від міста чи проекту роботи, мають робочі місця, наявність генератора та комфорту.
- Офіс обладнаний безпечним укриттям, генераторами, зв'язком, тому навіть у цих складних умовах ми продовжуємо працювати та створювати нові робочі місця.
Варто зазначити, що масовані ракетні удари стали не так сильно позначатися на ринку праці. Адже після першого масового ракетного обстрілу кількість вакансій зменшилась на 70%, а після 15 та 23 листопада – лише на 30% і то такий спад протримався один день.
Де зараз пропонують найбільше вакансій?
За даними аналітиків, у листопаді на українському ринкові праці з'явилося більше 55 тисяч вакансій, що на 4% менше, ніж попереднього місяця. Проте впливати на такі цифри може й сезонне зниження активності, адже минулого року цей показник свягав 8%.