Через пошкодження енергетичної інфраструктури України внаслідок російських ракетних атак, населення країни доволі часто стало залишатися без світла в оселях. Рятують від повної темряви людей як ліхтарі та лампи, так і звичайні свічки. Проте останніх вистачає на не дуже тривалий термін. Як продовжити час горіння свічок, читайте далі.
Які бувають види свічок та у чому їхня особливість?
Виготовляються із різноманітного рослинного воску, найчастіше соєвого. Їх найкраще запалювати у великих просторих приміщеннях, адже вони можуть мати доволі специфічний запах. Горять близько години.
Найбільш оптимальний та безпечний варіант. Горять теж близько години і не мають неприємного запаху.
Термін їхньої служби всього 30 хвилин. Після використання таких свічок треба обов'язково провітрювати приміщення, адже від специфічного запаху парафіну може розболіттся голова.
Мають порівняно з іншими як величезний плюс - термін горіння до 4-х годин, так і величезний мінус - дуже різкий та неприємний запах.
Від чого залежить термін горіння свічки?
Чим тепліше в кімнаті - тим швидше буде горіти свічка. Відповідно, термін горіння значно скоротиться, якщо її поставити біля батареї або якого-небудь обігрівача.
Якщо свічку поставити на протязі або під кутом, її полум'я стане великим і вона згоратиме значно швидше. У таких випадках свічки ще починають коптіти, що не дуже добре для людини, яка буде вдихати ці випари.
Величезна довжина гнота також приведе до того, що полум'я свічки стане дуже великим. А ми пам'ятаємо: чим більше вогонь - тим швидше горітиме свічка.
Під час горіння свічки обов'язково треба зливати зайвий розтоплений віск або парафін. Адже це теж збільшуватиме температуру свічки, а значить час її горіння зменшуватиметься.
Як подовжити термін горіння свічки?
1. Насипте в розплавлений парафін сіль. Вона уповільнить час горіння парафіну.
2. Покладіть свічку в морозилку. Ви можете зробити це на всю ніч або прямо перед використанням на годину-дві. Холодний віск буде горіти значно повільніше. Радимо проводити таку процедуру кожного разу перед тим, як використати свічку.
3. Обріжте гніт. Довжина гнота має складати не більше 1-го сантиметра. Тому перед кожним використанням, за потреби, радимо підрізати його.
4. Регулярно зливайте розплавлений віск. Ви можете навіть взяти іншу баночку, закріпити там новий гніт і виливати туди зайвий віск чи парафін. Так згодом ви отримаєте ще одну нову свічку.
Читайте також:
Деформація і постійний ремонт: чому не можна зливати окріп у раковину
Накриють сильні снігопади рівно на добу: яка погода чекає на Україну в найближчі 3 дні
250 тисяч гривень державної допомоги для ВПО: хто може отримати гроші та за якої умови