Здорова атмосфера в сім'ї - запорука щасливого та позитивного дитинства. Усі батьки, безперечно, хочуть, аби їхня дитина була сильною та здоровою. Проте, це стосується не тільки фізичної складової, а й психічної та ментальної. Незважаючи на це, дорослі дуже часто недооцінюють важливість слів та різноманітних проявів любові, які можуть допомогти меншим членам сім'ї відчути себе потрібними та важливими.
5 фраз, які варто говорити дитині кожен день
Насправді, ці фрази доволі банальні та звичні для нас усіх. Однак, через втому на роботі, власні проблеми тощо, ми часто забуваємо звертати увагу на тих, для кого вони мають неабияке значення. У першу чергу, варто приділити час дитині: похваліть за успіхи та подякуйте за посильну допомогу. І ви навіть не помітите, як ваші стосунки вийдуть на новий кращий рівень.
Я тебе люблю. Фраза, яку приємно почути не тільки дітям. І хоч для дорослих вона іноді здається звичайною й доволі затасканою, дитині дуже необхідно чути це від близьких їй людей.
Ти можеш. Віра та підтримка - дуже необхідні для дитини речі. Адже поки вона маленька, кожного дня в її житті стоять усе нові й нові виклики.
Я тобі довіряю. Ваша дитина безумовно довіряє вам у всіх проявах свого життя, саме тому їй приємно буде почути, що у відповідь ви відчуваєте те ж саме.
Спасибі за допомогу. Слова, від яких з'являється посмішка на обличчі як у дітей, так і у дорослих. Адже старання та зусилля мають винагороджуватися.
Я тобою пишаюсь. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина була впевненою у своїх силах та мала самоповагу, частіше говоріть їй, що ви пишаєтесь усіма її заслугами та здобутками.
Не соромтеся говорити своїй дитині теплі та ніжні слова, використовуйте зменшено-пестливі форми. Адже це ви доросла й серйозна людина, а вашій дитині необхідно відчувати м'якість, доброту та спокій.
Що не варто говорити дітям?
"Подивись, як інша дитина себе добре поводить". Не порівнюйте своїх дітей з іншими. Чужі діти - то чужі діти й ви не знаєте, які там підводні каміння.
"А я у твоєму віці". Іще одна фраза, яка заважає дитині відчути свою унікальність та особливість.
"Ти не зможеш, давай я". Ваші діти тільки вчаться жити в цьому світі. Зрозуміло, що у них може щось не виходити з першого разу, але дайте їм простір для розвитку.
І пам'ятайте, якщо ваша дитина засумувала чи розізлилась, діалог - найкраще вирішення питання, а сварки варто залишити комусь іншому.
Читайте також: Кухонні рушники будуть ідеально чистими: рецепт засобу, що впорається з будь-якими забрудненнями
Wi-Fi працюватиме й без світла: ТОП-3 лайфхаки, як залишатись з інтернетом у блекаут