Чому в платіжках за електрику пишуть суму більшу, ніж ви мали заплатити

Часто виникає ситуація, коли ви розрахували всю свою комуналку і, фактично, чекаєте коли отримаєте платіжки. Саме з паперовою платіжкою всі звикли йти в банк і платити.

Настає сильне здивування, коли в паперовій платіжці суми більші, ніж ви розрахували за своїм лічильником. У цього явища є цілком логічне пояснення. І це не тому, що хтось хоче взяти з вас більше грошей.

Передача показань

Як пояснили у пресслужбі Yasno, обсяг розраховується на основі даних, які передав клієнт або розумний лічильник. Також цю цифру може зафіксувати контролер, коли особисте відвідує ваш будинок.

Якщо клієнт, з якихось причин, не зміг вчасно передати показання, тоді нараховується середньодобовий обсяг кіловат. Середньодобове споживання вираховують із двох останніх зафіксованих показань за попередній період. Різницю між показаннями робити на дні між фіксаціями і визначається середньодобове споживання.

Саме через несвоєчасне або нерегулярне передавання показань оператор системи розподілу змушений визначати обсяг "за середнім". Він може суттєво відрізнятися від фактичного споживання, як у менший, так і в більший бік. Відповідно, і сума в рахунку може не відповідати очікуванням клієнта, - повідомляють у прес-службі.

У компанії рекомендують не затягувати з передачею показань. Якщо раптом ви стали жертвою обставин (відключень електроенергії), тоді спробуйте повідомити в інший час. Головне - виробити регулярність в однакові дати. Робіть це щомісяця і тоді сума буде максимально точною.

Читайте також:

Комендантська година під час Новорічних свят: які обмеження чекають на українців у різних областях

Високі заробітні плати та надзвичайна престижність: які професії в Україні будуть найзатребуванішими після війни

Скільки чашок кави на день можна пити не нашкодивши своєму здоров'ю