Відключення електроенергії змушує українців пристосовуватися до нової реальності, в якій інколи неможливо приготувати їжу, випрати речі чи пропилососити в будинку. Так усе більшої популярності набувають "живі каші". Тобто ті, для приготування яких непотрібно задіювати вогонь, електрику, індукцію або ж варити їх. За сучасних умов такі рецепти можуть стати справжнім спасінням.
Аби приготувати таким способом каші їх варто просто залити окропом або холодною водою. Проте не всі види круп для цього підходять. Так, наприклад, рис однаково залишиться твердим і його доведеться доготувати в мікрохвильовці або на сковороді, що не завжди можливо
Тому до "живих круп" відносять м'які види: вівсянку, манку та булгур.
Булгур
Булгур - оброблені окропом, висушені й подрібнені зерна пшениці. Аби приготувати його, вам треба взяти крупу й залити її окропом у пропорції 1:2. Далі страву треба накрити кришкою й укутати, наприклад, у рушник, аби тепло зберігалося довше. Чудовим варіантом ще буде замість тарілки чи каструльки для приготування використати термос. Там булгур приготується всього за 40 хвилин. Важливе зауваження: сіль і спеції треба додавати на початку приготування.
Манка
Манку краще заливати молоком, ніж водою, з розрахунком 200 мл рідини на 50 грамів крупи. Посудину треба закрити кришкою та поставити в холодильник або будь-яке інше холодне місце. Це займе кілька годин. Потім кашу можна буде прикрасити різноманітними фруктами, ягодами або сиропом і залишити нагріватися.
Вівсянка
Певно, найбільш популярний варіант "лінивої" страви. Насипте вівсянку в посудину та залийте рідиною в пропорції 1:1. Заливати крупу можна не тільки водою, це може бути молоко, йогурт тощо. Різноманітні інгредієнти, аби зробити смак страви більш насиченим, можна додавати на будь-якому етапі приготування: на початку або ж перед уживанням. Для цього використайте топінги, мед, фрукти, ягоди, варення, цукор і т.д. Аби каша приготувалася, залиште її на декілька годин вбирати вологу. Можна навіть поставити в холодне місце на всю ніч.
Читайте також:
Комендантська година під час Новорічних свят: які обмеження чекають на українців у різних областях
Хто розбагатіє в Новому році 2023: щасливчики за знаком Зодіаку
Пил боїться їх, як вогню: ТОП-3 засоби, після яких поверхні ще довго залишатимуться чистими