Після початку повномасштабної війни багато українців втратили роботу або й взагалі вимушені були починати нове життя в інших регіонах України. Саме тому, за словами заступника міністра економіки Тетяни Бережної, українцям, які не змогли влаштуватися за фахом, пропонують долучитися до суспільно корисних робіт. За даними міністерства, така ініціатива активно впроваджується вже в 9-ти регіонах і до неї вже залучено 3314 осіб.
Чиновниця наголосила, що люди, про яких іде мова, понад 4 місяці знаходились на обліку в центрі зайнятості й так і не змогли працевлаштуватися.
Саме тому вони вирішили долучитися до відновлювальних робіт. Здебільшого така праця мінімально оплачується в розмірі – 6700 грн. Проте заробітна плата може бути й вищою.
До таких робіт залучають як чоловіків, так і жінок. Їх кількість зараз відносно рівна. Більшість працевлаштованих - це особи від 35 до 50 років. Здебільшого це люди, які живуть у невеликих містах або селах. До речі, майже всі вони мають освіту: професійно-технічну - 51%, вищу освіту – 27%.
Також Тетяна Бережна відзначила, що ініціатива "Армії відновлення" має надати людям, які з певних причин не змогли влаштуватись за фахом, більше можливостей. Адже оплата праці на такій роботі вища, ніж допомога за безробіття від держави.
Серед областей, що долучились до ініціативи, зараз Сумська, Полтавська, Київська, Донецька, Рівненська, Чернігівська, Житомирська, Запорізька та Волинська.
Найбільше працевлаштовано за програмою "Армія відновлення" в Полтавській області – 697 осіб, Київській – 770 осіб та Сумській – 739 осіб.
А в Міністерстві економіки стверджують, що на заробітні плати вже пішло 18,3 млн грн. А в 2023-му році планується витратити на ці цілі 154 млн грн.
Читайте також: Як працюватимуть банки на Новий рік і Різдво
По 5 LED-ламп в одні руки: де і як українці можуть обміняти свої старі лампочки розжарювання