Холодні ноги - це не просто неприємні "болячки", які з'являються відразу після того, як ви повертаєтеся додому. Заморожування також призводить до інших проблем.
Переохолодження ніг може призвести до:
- оніміння в кінцівках, болісний дискомфорт при ходьбі;
- поява болю у суглобах;
- розвиток респіраторних застудних захворювань;
- захворювання сечостатевої системи.
Особливо взимку холодні ноги можуть призвести до розвитку циститу. Це неприємне та дуже серйозне захворювання.
Чому мерзнуть ноги у взутті, навіть якщо воно якісне
Те, що ви купили якісне зимове взуття, не означає, що ваші ноги не замерзнуть на вулиці. Основними причинами таких неприємностей є:
- Якщо ваше взуття завузьке та незручне. Вузьке взуття чи чоботи утримують в дискомфорті і здавлюють їх, уповільнюючи рух крові в ногах і змушуючи їх остигати швидше.
- Використання щільних не еластичних шкарпеток також може здавлювати судини, що призводить до погіршення кровопостачання.
- Підошва взуття затонка – в першу чергу холод проникає через стопу.
- Вегетативно-судинні захворювання, гіпотонія. Кінцівки весь час залишаються холодними, тому що кров погано тече дрібними кровоносними судинами.
Як утеплити взуття, щоб ноги були у теплі
Ось 6 способів допомогти впоратися з холодними ногами та запобігти переохолодженню.
Взуття має бути на хутрі та на товстій підошві – взуття краще вибирати зимове. Це дозволить носити теплі вовняні шкарпетки навіть у сильні морози і не буде тісно в ногах (на розмір більше, ніж звичайно). Якщо є шар тканини та повітря, холодному повітрю буде важко досягти шкіри.
Устілки з бавовни або хутра – замість звичайних устілок використовуйте варіанти з тепліших матеріалів, які допомагають довше зберігати тепло (цей спосіб простий та економічний).
Використовуйте відбивач тепла - купіть відбивач тепла з фольги у господарському магазині та використовуйте його, щоб зробити саморобну устілку. Як зразок візьміть устілку для взуття, обведіть її маркером і виріжте ножицями. Не забудьте просвердлити кілька отворів діаметром 5 мм або менше, щоб запобігти запріванню стопи.
Суха гірчиця це не дуже практичний метод, але в крайньому випадку він може допомогти. Насипте суху гірчицю в шкарпетки. В такому випадку шкарпеток повинно бути 2 пари, одну чисту пару ви вдягаете на голі ноги, іншу з гірчицею поверх них.
Використовуючи перцевий пластир – наклейте його на тонку бавовняну шкарпетку, надіньте на ногу і зверху надягніть іншу, вже теплу шкарпетку.
Забудьте про куріння на вулиці – смоли та нікотин, що входять до складу сигарет, звужують стінки судин і тим самим заважають кровопостачанню кінцівок.
Читайте також: В Україні почали встановлювати мініелектростанції: навіщо це потрібно та в чому їх перевага