Одне з найкращих відчуттів - лягти в ліжко, застелене чистою ароматною білизною. Дослідники стверджують, що це не тільки приємно, а й корисно. Адже якщо людина не буде тривалий час змінювати постіль, це може стати причиною серйозних дерматологічних проблем.
Як часто треба змінювати постільну білизну?
Часто від продавців білизни можна почути, що чим рідше ви будете прати свої простирадла й наволочки, тим довше вони будуть зберігати привабливий вигляд. Проте такі поради врешті можуть тільки нашкодити людині.
Дерматологи стверджують, що оптимальний час користування одним комплектом білизни - 7-10 днів.
Що станеться якщо довго не міняти постіль?
Якщо не змінювати постільну білизну тривалий час, наприклад, місяць і більше, це може стати причиною доволі неприємних наслідків:
- частинки шкіри можуть привабити клопів;
- білизна буде завжди вологою й матиме неприємний запах, адже на ній накопичуватиметься піт;
- пил і бруд можуть стати причиною проблем з диханням;
- буде накопичуватись секрет, що виділяє тіло людини, а тому можуть з'явитися проблеми зі шкірою й неприємний запах.
Які індивідуальні особливості варто враховувати?
Зрозуміло, що кожна людина унікальна й усі сплять по-різному. Тому, плануючи перестелити постіль, варто керуватись індивідуальними показниками та адекватністю.
Якщо ваша постіль забруднюються дуже швидко: тіло пітніє вночі або виділяє багато секрету, у будинку є тварини тощо. У такому випадку дотримуйтесь загального правила й міняйте простирадла й наволочки десь раз на тиждень. Також це буде актуально для людей, які мають алергію.
Якщо ж ви розумієте, що за тиждень постільна білизна не встигла стати брудною й продовжує ароматно пахнути, можна замінити її трохи пізніше: на 2-му або 3-му тижні використання.
Як часто треба міняти наволочку?
Оскільки наволочка має прямий контакт з нашим обличчям, дерматологи радять міняти її окремо й значно частіше: раз на 2 дні.
Піт і частинки шкіри, які залишаються на наволочці після сну, можу стати причиною висипань і проблем з диханням, а також привабити клопів.
Коли треба міняти постіль хворому?
Для цього треба враховувати загальний стан хворої людини. Якщо вона рухається самостійно, то час приблизно такий же, як і для здорової людини (раз у 7 днів). Те ж саме актуально й для важкохворих. Їм варто міняти постіль після купання, не рідше одного разу на тиждень.
А от з лежачими хворими все трохи інакше. Їм краще змінювати постіль раз на 2 дні, адже вона може швидко забруднюватись.
Коли міняти постільну білизну дітям?
Для початку, купуючи постіль для дітей, варто враховувати, щоб вона була зроблена з гіпоалергенних матеріалів. Міняти її також треба раз на тиждень або ж по мірі того, як вона стає брудною. А ковдри й подушки обов'язково провітрювати на свіжому повітрі.
Читайте також: Ці жінки заслуговують на звання найкращих мам у світі: ТОП-7 жіночих імен, власниці яких ідеально впораються з вихованням малечі
Як ви нашкодили своєму організму: найшкідливіші алкогольні напої
Кінець ретроградного Марса і позбавлення від негативу: сприятливі дати січня 2023 року