В українських обмінниках відмовляються приймати деякі з доларових купюр. Це стосується пошкоджених грошей або банкнот, які були випущені до 1996 року й вважаються застарілими.
Для того, щоб обміняти таку готівку безкоштовно доведеться звернутися не в звичайний обмінник, а в державний банк. Він прийме купюру та відправить її в закордонний банк, аби той замінив банкноту.
А от послуга заміни пошкодженої банкноти в банках або в посередників є платною. Залежно від важкості ситуації, послуга може сягати від 5% до 50% від загальної суми. У банках, зазвичай, комісія нижче, проте клієнта можуть попросити зачекати. У посередників обмін, здебільшого, відбувається відразу.
За яких пошкоджень можуть виникнути проблеми
- декілька пошкоджень на банкноті;
- банкнота надзвичайно зношена;
- банкнота розірвана;
- на банкноті є сліди фарби.
У Нацбанку говорять, що люди часто звертаються до них зі скаргами. Мовляв банки не хочуть приймати старі або пошкоджені купюри. Однак така відмова не вважається правопорушенням, якщо мова йде про банкноти, випущені до 1996 року. Адже після цього року в США почали випускати готівку з більш складними захисними елементами.
Такі відмови часто пов'язані ще й з тим, що касири не можуть відрізнити справжні старі банкноти від підробки, адже вони давно не використовуються.
Варто зазначити, що після початку повномасштабної війни НБУ заморозив курс долара на позначці 36,6 грн/дол., а також ввів заборону на виведення валюти закордон. На чорному ж ринку долар зараз коштує в районі 42 гривень.
Спеціалісти стверджують, що, скоріш за все, така ситуація триватиме до літа, а потім Національний банк відпустить курс валют у вільне плавання.
Читайте також: Україна має виплатити цього року понад 122 млрд. грн. зовнішнього боргу
Як українців обманюють в аптеках: популярні хитрощі від фармацевтів для чоловіків і жінок
З 16-го січня українці зможуть обміняти старі лампи розжарювання: де і як це зробити