В Україні воєнний стан і загальна мобілізація. Тож призвати можуть військовозобов’язаних віком від 18 до 60 років. Але не за допомогою повідомлень месенджера.
Подібні фейки зараз активно ширяться мережею. Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій. У ньому громадян України просять не піддаватися на повідомлення, пов’язані з мобілізацією.
В результаті користувачі мережі почали активно ділитися скріншотами своїх повідомлень. Його начебто надсилають співробітники СБУ, українцям які перебувають за кордоном.
Зміст повідомлення:
"У разі добровільної неявки до пунктів підготовки та комплектування ЗСУ, СБУ буде звертатися до суду з метою депортації військовозобов'язаного до України".
Журналіст програми перевірки даних StopFake зазначив, що відповідне повідомлення є обманом. Крім того, зверніть увагу на помилки в самому повідомленні.
- По-перше, слово Служба" не містить літеру "л", яку пропустили;
- Сам скріншот, начебто, зроблений месенджером Telegram, але СБУ не використовує його для відправки повідомлення.
- Крім того, військовослужбовців запросили до територіальних центрів соціального комплектування та підтримки, а не до «навчально-призовних пунктів», як сказано в повідомленні.
Зауважимо, що вперше відповідне повідомлення з'являється в Telegram-каналі "Типова Одеса".
Центр стратегічних комунікацій нагадує що паблік рупор Кремля, неодноразово потрапляв до списку каналів, які поширюють корисну для ворога інформацію.
Треба розуміти, що мобілізація насправді відбувається за кордоном. Це стосується призовників, резервістів або військовозобов’язаних, які перебувають за межами України понад 3 місяці.
Якщо ви виїхали за межі України більше 3 місяців, вас необхідно зняти з обліку. І як тільки вони прибувають в іншу країну, вони мають сім днів на реєстрацію. Для цього потрібно буде звернутися або до посольств або інших дипломатичних установ, які представляють нашу державу за кордоном.
Читайте також: Чи отримуватимуть військовозобов'язані українці повістки через "Дію": у Мінцифрі дали відповідь