Отримати повістку військовозобов'язані українці можуть будь-де: у магазині, в метро або на роботі. Це підтвердив керівник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко.
За його словами, такі дії уповноважених осіб цілком законні, адже ніде не передбачене конкретне місце, де саме це має відбуватися.
Проте, справжньою вважається лише та повістка, на якій є мокра печатка, підпис керівника територіального центру комплектування, адреса військкомату, куди має прибути громадянин, час потрібного прибуття й дата вручення повістки.
Хто має право вручати повістки?
Сергій Попко також розповів, що перелік осіб, які мають право вручати повістки, доволі широкий. Так, зазвичай, це мають робити:
- працівники територіальних центрів комплектування;
- особи, уповноважені місцевими органами самоуправління.
Проте, за словами керівника КМВА, законом не заборонено, аби це робили керівники установ, де працює громадянин, якому виписана повістка, директори й ректори навчальних закладів, управляючі багатоквартирних будинків.
Тобто, насправді, отримати "запрошення" військовозобов'язана людина може будь-де і будь-коли.
Полковник Юрій Максимом, голова Київського міського центру комплектування, відмітив, що повістки отримають усі військовозобов'язані чоловіки в Україні, адже війна ще не закінчилась, а мобілізація продовжується.
Замісниця міністра оборони Ганна Маляр також неодноразово підкреслювала, що більшість українських воїнів знаходиться на передовій із самого початку повномасштабної війни, а тому вони надзвичайно потребують перепочинку й відновлення, особливо після поранень. А тому українці продовжать отримувати повістки й надалі.
Читайте також: Повістки можна надсилати навіть із платіжками за комуналку: що говорить адвокат про мобілізацію в Україні
Коли прийдуть гроші для внутрішньо переміщених осіб: умови виплат 2023 року
Коли графіки відключень електрики стануть більш адекватними: умова