Українці вимушені пристосовуватись до нових умов життя. Багато хто знаходить спосіб працювати, навіть коли немає світла. Проте, медики стверджують, що робота за комп'ютером у темряві може призвести до проблем із зором.
Спочатку людина може помітити, що в неї починають пекти очі, швидше настає втома та виникає дискомфорт. А через якийсь час гострота зору може значно впасти. Тетяна Манойло, офтальмолог-хірург, рекомендує дотримуватись ряду правил під час роботи за екраном, аби зберегти зір.
Чому робота за комп'ютером у темряві небезпечна
Багато хто думає, що проблема у випромінювання гаджетів, проте, як стверджують науковці, воно не шкідливе. Проблема полягає трохи в іншому. Хоч людина загалом бачить предмети тільки через те, що від них відбиваються сонячні промені й око сприймає хвилі різної довжини, довго дивитись в екран, який світиться сам по собі, нам невластиво. Це приводить до виснаження пігментного епітелію сітківки. Це може стати причиною зорової втоми. Також у людини знижується концентрація, що теж не сприяє якісній роботі.
І все було б не так погано, аби не темрява навколо. Вона тільки загострює цю проблему.
Якщо ви маєте далекозорість, короткозорість чи астигматизм, а роботи в темряві уникнути не можна, краще скорегуйте зір окулярами або контактними лінзами. Так ви докладатимете менше зусиль для фокусування й з меншою вірогідністю ще більше погіршите зір.
Саме тому офтальмологи рекомендують користуватись гаджетами лише в приміщеннях, які мають хороше освітлення. Так промені, які сприймаються сітківкою, будуть розсіюватись ріаномірніше й очі напружуватимуться менше.
Що робити, якщо виникає печіння під час роботи за комп'ютером у темряві
Якщо під час тривалої роботи в темряві ви почали відчувати печіння в очах, це поганий знак. За словами Тетяни Манойло, такий симптом пов'язаний із пересушування слізної плівки ока. Вона захищає наше око й оновлюється, коли людина кліпає.
Під час роботи за комп'ютером ми кліпаємо значно рідше, ніж потрібно, а за цей час плівка встигає порватися й око стає беззахисним перед впливом навколишнього середовища, особливо сухого повітря. Таке явище може стати причиною виникнення проблем зі здов'ям, відомих у народі як "сухе око".
Тому медики рекомендують зволожувати повітря в приміщенні, де ви знаходитесь, або купити спеціальні зволожувальні краплі для очей (штучні сльози).
Як працювати за комп'ютером в темряві безпечно
Безперечно, найкращий варіант безпечно працювати за комп'ютером у темряві - це не працювати. Однак, якщо такої можливості немає офтальмолог Тетяна Манойло рекомендує дотримуватись таких порад:
- користуватись заоложувальними краплями для очей (дітям їх може назначати тільки лікар);
- кожну годину робити вправи для очей;
- слідкувати, щоб відстані від очей до екрану була не менше 60-80 см;
- дотримуватись правил гігієни під час користування контактними лінзами;
- правильно харчуватися;
- не читати в темряві.
- купити додаткове джерело освітлення, яке буде працювати без електроенергії.
Проте якщо ви відчуваєте дискомфорт або помітили, що зір почав погіршуватися, варто звернутись до лікаря-офтальмолога, він допоможе виправити ситуацію та підбере вам компетентний спосіб лікування.
Читайте також: Про що розкажуть позначки на продуктах: як навчитися купувати якісне
Ніяких ватних паличок і одноразового посуду: в Україні просять розширити заборону на пластик