Як Укренерго визначає, коли вам відключити світло: принцип пирога

Українці під час відключень світла, найчастіше, вважають, що світ несправедливий. Відключають постійно тільки їхню квартиру, а решта, тим часом, заряджають електрокари, перуть, готують на електроплиті, організовують дискотеки зі світломузикою. Роблять усе, що тільки можна робити з електрикою.

І виникає запитання: як вони взагалі визначають, кому, коли і на скільки відключати світло? Як розподіляють ліміти? В Укренерго вирішили пояснити, як визначаються ліміти споживання.

Найголовніший принцип мережі - скільки виробили, стільки й повинні відразу спожити. Найменший дисбаланс може призвести до серйозних аварій.

Принцип пирога від Укренерго

Щоб українці зрозуміли принцип роботи, в компанії навели як приклад "принцип пирога". Уявіть, що є компанія з дорослих, які щодня їдять пиріг на обід. Усі завжди ситі і з'їдають усе до крихти. До ударів по енергосистемі ситуація була такою:

Великий і працьовитий чоловік Василь завжди замовляв шматок, що становить 40% від усього пирога. Марія, молода дівчина, замовляла 20% від цілого пирога. Михайло і Тетяна з'їдали по 15%. А ось Андрій завжди з'їдав маленький шматок у 10% і йому було чудово.

Коли у господині все було добре, вона могла спекти пиріг вагою 1 кілограм. Через певні причини, її продуктів стало вистачати всього на півкіло готового пирога. У результаті порції гостей зменшилися на 50%, але частки у відсотках залишилися без змін.

Василь уособлює регіони з промисловими підприємствами, де щільність населення дуже висока. Споживання там, само собою, дуже велике.

Збільшити або зменшити ліміт зараз можна тільки виходячи з розмірів пирога. Збільшивши чиюсь частку за тих самих розмірів можна, але тільки за рахунок зменшення частки іншого.

Розподіляють електроенергію згідно з розрахунком граничних обсягів. Обленерго дають звіт в Укренерго з прогнозом споживання, де враховані всі процеси. Потім Укренерго розраховує у відсотках "вагу" кожної області від загального обсягу.

Читайте також: Які ціни на комуналку будуть у 2023 році після завершення опалювального сезону

Грошова допомога 6600 гривень: як отримати допомогу та які документи потрібні

Де найкраще зберігати хліб вдома, щоб він був довго м'яким та ароматним