Дієтолог відповіла, яка риба корисніша для організму - річкова чи морська

Фото: pixabay

Найбільше рибу цінують, за те, що крім вітамінів та йоду, у ній містяться поліненасичені жирні кислоти (омега-3 та омега-6), білок, що легко засвоюється. Саме тому лікарі-дієтологи рекомендують вживати рибу щонайменше двічі на тиждень. Луската жителька водойм у своєму складі має дуже багато вітамінів (A, E, D), а ще такі потрібні нашому організму хімічні елементи, як кальцій, цинк, селен, залізо, фосфор, магній. Саме цим і пояснюється її користь для мозку, суглобів та організму людини загалом. А ще вона стимулює репродуктивну функцію, знижує рівень холестерину, а найголовніше сповільнює старіння клітин.

Яка риба корисніша — морська чи річкова

Якщо поцікавитись у людей, яку рибу вони вважають кориснішою- морську чи річкову- більшість скаже, не вагаючись, що саме морська є більш корисною. Але разом із тим дуже невелика кількість відповість, що найціннішою для вживання буде та, яку виловили в диких умовах.

Наявність жирних кислот надає переваг рибі з морів та океанів, а ось прісноводні види риб натомість переважають за білком та залізом. Разом із цим варто нагадати, що перед потраплянням на полиці крамниць морську рибу не один раз заморожують, а це точно не додає їй корисних властивостей, а навпаки забирає.

Які ж недоліки криються у прісноводній рибі? Справа в тому, що особливо ті ріки, які течуть поряд з місцями проживання людей, на превеликий жаль, дуже забруднені. Правду кажучи, теперішній екологічний стан океанів та морів теж залишає бажати кращого, але там шкідливі речовини накопичуються здебільшого вздовж берегів, а виловлюють рибку на великих глибинах, що досить далеко від берегової лінії.

Але є ще один дуже важливий нюанс: найчастіше навіть морська риба, яку нам пропонують у магазинах вирощена на спеціалізованих фермерських господарствах, де в її раціон потрапляють гормони, стимулятори росту, та інші речовини, що точно не роблять рибу корисною для нашого організму.

Які види риби найчастіше вирощуються штучно 

Майже всі лососеві риби, особливо форель і лосось.

Тиляпія та пангасіус. Ці риби взагалі дуже шкідливо вживати, адже вони є падальниками та задля швидшого росту на фермах їх обробляють чоловічими статевими гормонами.

Враховуючи те, що майже всі осетрові риби занесені до Червоної Книги, їх виловлювати у дикій природі банально заборонено законами.

Сибас заборонено виловлювати в природному середовищі.

Левова частка морепродуктів — креветки, мідії, омари, морський гребінець, устриці.

Хоча сазани, товстолоби та коропи й не є морськими рибами, але і їх відгодовують штучними кормами.

Який же вид риби найкорисніше вживати людям?

Більшість дієтологів радить орієнтуватись лише на те, чи була риба виловлена в природних умовах. При цьому немає жодного значення, чи риба прісна, чи морська.

Дієтолог Олена Малишева рекомендує наступний список риб, які виросли в природних умовах:

Сайра. Люди не вміють вирощувати цей вид риби в штучних умовах, але разом із цим вона багата на вітаміни та жирні кислоти.

Тріска. Риба є досить дієтичною, але найкорисніша її частина-печінка.

Далекосхідний лосось — горбуша, кета, нерка, кижуч, ленок, голець, сиг. Основу харчування цих риб складає криль та фітопланктон. Найголовнішою перевагою такої риби є найсильніший антиоксидант астаксантин та омега кислоти.

Скумбрія. Цю рибу полюбляє велика кількість людей і не дарма, адже вона жирна та має всі найкращі якості дикої риби.

Минтай. Найбільш доступна дика риба, але її корисні якості не варто недооцінювати. Кількість йоду, якою не можуть похвалитися інші риби та білок, який здатний майже повністю засвоюватися, роблять її дуже корисною для вживання.

Навага, сардини, мойва, путасу, хек.

Камбала. Саме ця риба випереджає лосось за кількістю омега-3. Особливо рекомендують вживати людям, які відновлюються після операцій.

Оселедець. Ця відома всім риба містить в собі багато селену, омеги-3 і повноцінного білка.

Якщо говорити про річкову рибу, то тут фаворитами є хижаки - окунь і щука.

Ви напевно запитаєте, чому у списку корисних немає морепродуктів. Річ у тім, що лише кальмарів людина не здатна розводити штучно, але й ті, які лежать у холодильних камерах крамниць краще не купувати через хімічне оброблення.

Дику рибу можна розпізнати за великим плавниками та нерівномірно забарвленим м’ясом. Експерти радять бути дуже уважними, бо рибу можуть підкачувати водою та хімікатами, підфарбовувати, повторно заморожувати.

Читайте також: Грошова допомога 6600 гривень: як отримати допомогу та які документи потрібні

Де найкраще зберігати хліб вдома, щоб він був довго м'яким та ароматним