Полиці українських аптек наповнені різноманітними препаратами від будь-яких недугів. Звісно, левова частка цих препаратів справді допомагає подолати різні захворювання, але є й такі, лікувальна дія яких навіть не була науково доведена. В основному притензії висувають до так званих гомеопатичних засобів. Їхній лікувальний ефект не був доведений, тож відповідно наукова спільнота їх не визнає.
Один з таких сумнівних препаратів був описаний на одній із медичних сторінок в Instagram, про це повідомляє РБК. Людей застерегли від використання цих псевдоліків.
Що ми знаємо про цей препарат?
Варто розглянути та детально проаналізувати, з чого цей засіб виготовлено, щоб з’ясувати, чи здатний він лікувати когось від чогось. Діючі речовини: Cinnabaris D3, Echinacea D1, Hydrastis D3, Kalium bichromicum D3. Напевне, ви помітили в складі цікавий символ D3. Лікарі пояснюють, що D3 - це третє десяткове розведення. Якщо говорити простішими словами, то на тридцять частин води припадає лише одна частина основної речовини. Саме такий принцип лежить в основі лженауки гомеопатії.
Щоб остаточно розібратись з користю гомеопатичних препаратів у 2015 році Національна рада здоров'я та медичних досліджень Австралії опублікувала результати дослідження ефективності гомеопатії. Вчені проаналізували понад 1800 досліджень. У висновку проведеної роботи було зазначено, що не існує жодного захворювання, яке могло б вилікуватись гомеопатією. У кращому випадку ефективність такого лікування просто буде рівною так званому ефекту плацебо.
Чи безпечно вживати цей препарат
Медики зауважують, що дія жодного гомеопатичного препарату спрямована на лікування хвороб ще не була доведена. Позитивний результат лікування такими засобами окремих людей як правило пояснюється природним перебігом недугу.
Лікарі наводять приклад перебігу ГРВІ. У більшості випадків ця хвороба протікає протягом семи днів і коли пацієнт, прийнявши подібний препарат, думає, що саме ці ліки допомогли одужати, то він помиляється, адже хвороба просто минула в силу своєї природи.
Крім цього, ніхто не знає, як взаємодіє "Цінабсін" з іншими лікарськими засобами.