Звісно, найвідомішим способом залишається перевірка яєць опусканням у воду. Разом із цим, цей спосіб немає змоги використати на ринку під час купівлі. А навіть якщо ви й хочете зробити це вдома, то гроші уже витрачені, тож і сенсу це робити нема.
Як швидко перевірити чи яйця свіжі
Для початку варто оцінити зовнішній вигляд шкаралупи. Якщо яєчко є свіжим, то вона у нього повинна бути матовою та шорсткою, а ось у залежаного шкаралупа при дотику здаватиметься гладенькою. Ще одна ознака несвіжого яйця: блиск шкаралупи на світлі.
Після візуальної перевірки злегка стисніть яйце. Якщо ви відчуваєте, що шкаралупа м’яка та ще й вкрита плямами, то такий товар точно якісним назвати не можна.
Також дієвим способом, щоб відрізнити протухле яйце від свіжого, є крутіння на рівній поверхні. Ви одразу побачите, що зіпсоване яйце обернеться довкола своєї осі швидко кілька разів, а свіже так активно ніколи не обертатиметься.
Якщо продукт не має ознак залежаності, то злегка потрусіть його в руці. Якщо відчуєте легке похлюпування, то таке яйце точно не є свіжим.
Також свіжі та зіпсовані яйця різняться за вагою. Якщо ви самостійно вибираєте яйця, то варто брати важчі, адже вони свіжіші. Але й тут не слід забувати про вище згадані ознаки незіпсованих яєць.
Ще одним досить важливим критерієм є запах. Шкаралупа свіжого яєчка пахне вапном, і чим довше яйця лежать, тим більше вони пахнуть сусідніми продуктами, адже шкаралупа має властивість вбирати посторонні запахи.
Останнім етапом перевірки на свіжість є випробування світлом. Для цього вам слід піднести яйце до ввімкненого ліхтарика чи іншого потужного джерела світла. Якщо ви побачите темні плями під шкаралупою-це ознака зіпсованого продукту, який купувати точно не варто.
Читайте також: Надбавка до пенсії понад 700 гривень: хто з українських жінок має право на додаткові виплати
Видихаємо: повісток у "Дії" не буде
Нова схема шахраїв: неіснуюча допомога від міжнародних організацій