5 лютого набули чинності санкції проти російських нафтопродуктів. Незважаючи на паніку через можливе підвищення цін, ціни на пальне почали знижуватися, і експерти прогнозують, що ця тенденція збережеться.
Ціни на пальне продовжують падати
Директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн зазначив, що українські мережі накопичують рекордні запаси порівняно з довоєнним рівнем. Як наслідок, на ринку пального не було ані зростання цін, ані дефіциту.
Найбільші бензинові та дизельні мережі мають щонайменше місячний запас, а поточні поставки також перевищують попит. У деяких мережах ціни впали на 10% за один місяць. Сьогодні я вже бачу можливість подальшого падіння на 2-3 гривні.
Також Сергій Куюн додав, що спекулятивна маржа українських покупців в Європі в січні скоротилася вдвічі, що свідчить про те, що європейський ринок заполонили всі марки пального.
Ціни на пальне на українських АЗС
У 2023 році ціни на різні види палива стабільно знижуються після невеликого зростання в листопаді через паніку, викликану масованими ракетними обстрілами. Ціни на пальне також зросли наприкінці минулого року через побоювання дефіциту пального, спричиненого санкціями щодо російської нафти та нафтопродуктів.
За даними auto.ria, середня ціна пального на сьогодні виглядає наступним чином:
- бензин А-95: 48,62 євро за літр;
- бензин А-92: 47,31 євро за літр;
- дизельне паливо - 52,43 грн за літр;
- автогаз - 26,30 грн за літр.