Без 1-го травня та Дня Перемоги: У Верховній Раді пропонують позбутися деяких "червоних дат" календаря

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який пропонує відмінити деякі існуючі в Україні свята й ввести нові. Так наприклад, передбачається офіційне святкування 25 лютого як Дня української жінки, 9 березня - Дня Тараса Шевченка, а другу неділю травня офіційно закріпити за Днем матері. Зараз документ переданий на ознайомлення депутатам.

Чим зумовлені такі зміни?

За словами авторів законопроекту, його мета нарешті законодавчо закріпити традиції, які давно укорінились в українській культурі.

Нині українська нація переживає період відродження, здійснилася Революція Гідності та ведеться запекла війна з агресором - Російською Федерацією. Саме зараз відновлюється український погляд на світ і формуються нові традиції нації-переможця, що потребує закріплення і на символічному рівні державного календаря, покінчивши з пов'язаними традиціями минулої спадщини, - зазначається в пояснювальній записці до законопроєкту.

Яких свят планують позбутися?

В українському суспільстві вже неодноразово підіймалося питання, щодо доцільності святкування 8 березня як Міжнародного жіночого дня.

На думку авторів документу, сучасний День жінок прийшов до нас разом із окупаційним московським режимом. А радянський погляд на роль жінки значно відрізняється від первісноукраїнського.

Проте новий варіант закону стосується не тільки 8-го березня. Є й низка інших свят, яких планують позбутися.

Щоб уникнути економічних втрат через ще один вихідний, слід усунути інші комуністичні рудименти - насамперед так званий День праці 1 травня. Який використовувався для пропаганди в Радянському Союзі та Третьому Рейху..., - додають народні депутати.

Також на думку народних обранців, варто переосмислити святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня. Адже Радянський Союз вкладав дещо специфічне бачення цієї події в формування традицій святкування. До того ж є питання щодо дати.

9 травня використовується московським режимом як головне ідеологічне обґрунтування агресії під гаслами "боротьби з нацизмом і фашизмом". Закінчення Другої світової війни на європейському фронті у світі відзначається 8 травня. Однак в інших державах це не святковий, а траурний день пам'яті десятків мільйонів загиблих, - додали автори документу.

Читайте також: Українцям доступні пільги на оплату комунальних послуг: як отримати

Нові штрафи в Україні для водіїв у 2023 році: нововведення, до яких доведеться звикати

Українців закликають позбуватися готівки: що буде з гривнею