Не всі військовозобов'язані підлягають призову: на які професії поширюється бронь

У зв'язку з продовженням військового стану в Україні зберігається потреба у військовослужбовців, проте не всі військовозобов'язані громадяни можуть бути покликані. Існує ряд категорій професій, від діяльності яких залежить підтримка фронту та життя країни загалом.

Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" містить перелік таких категорій, на які встановлюється бронь. Розглянемо хто саме зможе продовжити виконувати свої обов'язки на робочому місці.

Бронь, або відстрочка від призову у період воєнного стану, покладена людям, задіяним у таких сферах:

  • органи державної влади та інші держструктури, а також органи місцевого самоврядування міст та інших населених пунктів (за умови необхідності функціонування цих елементів);
  • підприємства та організації, що отримали від держави мобілізаційні завдання (постачання певної продукції, виконання робіт та надання супутніх послуг, коли це потреба);
  • структури, що займаються виробництвом продукції, працюють та надають послуги, в яких є потреба як Збройних сил України, так і інших військових формувань;
  • важливі для безперебійної підтримки економічних процесів у державі на різних рівнях та забезпечення повноцінної життєдіяльності населення підприємства та інші структури (правила, що регулюють класифікацію організацій як особливо важливих у воєнний період, закріплюються Кабміном).

Так на бронь можуть розраховувати вчителі, чиновники, водії міського транспорту, працівники житлово-комунального господарства, ремонтний персонал, працівники військово-промислових підприємств.

Кожне підприємство, організація, діяльність яких належить до перелічених вище галузей, визначає мінімальну кількість співробітників, задіяних задля забезпечення основних завдань, без яких функціонування неможливе. Виходячи з цього, встановлюються певні обсяги бронювання військовозобов'язаних.

Крім того, законні підстави на відстрочку по броні отримують учні ВНЗ, асистенти-стажери, аспіранти та докторанти (при денній або дуальній формі). Не закликають також наукових та педагогічних працівників.

Чітко визначено законодавством тривалість бронювання, яка може бути більше терміну проведення мобілізації для категорій, які стосуються органів держвлади та місцевого самоврядування. Для решти професій, що підлягають броні, цей термін не може перевищувати півроку.

Є категорії, для яких окремо встановлюється броня. До цього переліку входять народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, співробітники Міноборони, Нацполіції, податкової поліції, Держприкордонслужби, Держбюро розслідувань та деякі інші.

Читайте також: Масова роздача повісток: Данилов пояснив причини

Зір - це причина: з якими вадами зору не візьмуть до армії

В Україні надійдуть у продаж розумні газові лічильники: що в них особливого