Переведення годинників на літній час в Україні: коли відбудеться і куди потрібно крутити стрілки

В Україні, як і в деяких інших країнах, продовжується закріплена на законодавчому рівні традиція переведення годинникових стрілок двічі на рік. Такі заходи націлені на економію електроспоживання та оптимізації відповідності біологічного часу календарному.

Зараз ми живемо за так званим зимовим часом – останнього разу годинники переводили на годину назад у ніч з 29 на 30 жовтня 2022 року. Цієї весни відбудеться черговий перехід на літній час.

Коли переводити годинники?

Як завжди, переведення годинників буде здійснено в останні вихідні березня. Цьогоріч ці дати випадають на 25-26 березня. Тобто в ніч з 25 на 26 березня потрібно буде перевести стрілки на годину вперед. Перехід офіційно здійснюється рівно о 3:00 за київським часом.

Варто враховувати, що, на відміну від механічних, сучасні електронні пристрої автоматично переходять на літній або зимовий час, тому не потребують додаткового втручання.

Як зробити перехід на літній час менш помітним для організму?

Переведення стрілок відбувається у вихідні дні, коли більшість людей знаходяться вдома та не поспішають вранці по справах. Це хоч трошки допомагає організму адаптуватись при зміні біологічного ритму. Але не всім вдається уникнути негативного впливу такої зміни, тому спеціалісти рекомендують заздалегідь вжити підготовчі заходи.

Для цього потрібно:

  • за один-два тижні до дати переведення стрілок змінити режим сну, лягаючи спати трошки раніше;
  • частіше бувати на свіжому повітрі;
  • дотримуватись правильного питного режиму і здорового харчування;
  • приділяти час на фізичні вправи;
  • відмовитись від вживання алкоголю та інших шкідливих звичок.

Читайте також: Потрібно оскаржити протягом 10 днів: водіїв попереджують про важливий нюанс, якщо виписують штраф за тріснуте скло

Розумні та красиві одночасно: представниць 3 знаків Зодіаку всесвіт нагородив рідкісним поєднанням якостей

Перелік повсякденних продуктів, які можна заморози і спожити потім