Відділення держбанків більше не закриватимуть: розглядається пропозиція НБУ про мораторій

У зв'язку з військовою агресією, що продовжується, з боку РФ деякі відділення державних банків вимушено припиняють свою діяльність. При цьому місцева влада часто висловлює скарги щодо скорочення банківської мережі в регіонах і пов'язаних із цим труднощів при отриманні фінансових послуг населенням.

Чому закривають банки?

Як зазначає представництво Нацбанку, зупинення роботи окремих банківських відділень пояснюється необхідністю забезпечення безпеки співробітників, особливо у прифронтових зонах, а також мінімізацією витрат в умовах скорочення прибутковості.

За статистикою, за 2022 рік закрилося кожне п'яте відділення державних банків. Переважно скорочення відбувалося у таких областях, як Донецька, Харківська, Херсонська, а також у місті Києві.

Мораторій на закриття банківських відділень

НБУ виніс пропозицію щодо запровадження мораторію на скорочення відділень держбанків у період військового стану та вже передав відповідне звернення до Міністерства фінансів, а також керівникам банків. Як пояснюється, ухвалені рішення про закриття банківських відділень можуть призвести до негативного соціального ефекту та навіть нести потенційну загрозу національній безпеці України.

Крім того, на думку представників Нацбанку, це може «перешкоджати нейтралізації наслідків військової агресії та повоєнному відновленню», тому потрібний перегляд та детальний аналіз таких рішень.

Наголошується, що навіть в умовах війни можна обійтися без закриття банківських філій, особливо якщо скорочення мережі та персоналу пов'язується з економією витрат.

Читайте також: Увага, шахраї: почастішали випадки обману під виглядом грошових виплат від міжнародних організацій

Мобілізація в Україні: які нові правила вручення повістокю

Як росіяни через TikTok обманюють українських дітей: новий тренд, який неможливо зупинити