Щоб військового звільнили зі служби, він зобов’язаний подати рапорт командиру, де має бути вказана підстава звільнення, а також копії документів, що є підтвердженням цієї підстави.
В Україні триває мобілізація, якою була викликана ціла низка запитань. Одне з найпоширеніших - чи має змогу військовий бути звільненим зі служби за призовом під час мобілізації через необхідність доглядати когось із рідних?
Громадська організація "Юридична сотня" повідомляє, що підстави звільнення з військової служби передбачаються частиною 4 статті 26 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу".
У законі зазначено, що наявність будь-якої інвалідності у дружини або чоловіка чи інвалідності І або ІІ групи батьків військовослужбовця є підставою для звільнення зі служби.
Яким чином можна звільнитися зі служби за сімейними обставинами
Військовий повинен подати рапорт безпосередньо командиру, де мають бути зазначені підстави звільнення та копії документів, що слугують підтвердженнями такої підстави. Слід наголосити на тому, що ці копії повинні бути засвідчені нотаріусом.
Які документи потрібно надати для звільнення з військової служби
Документ-підтвердження родинного зв'язку з особою, в якої є інвалідність або вона потребує догляду.
Медичний висновок медичної або лікарської комісії, який затверджує, що родич військовослужбовця має інвалідність або потребує догляду.
І тут юристи дуже наголошують на тому, що для доведення того, що мова йде про родичів дружини або саму дружину (чоловіка), шлюб має бути обов’язково зареєстрованим у РАЦСі. Ні церковний шлюб, ні спільне проживання до уваги не беруться.
Читайте також: Які покупки не можна робити, щоб не залишитися без субсидії
Безвідсоткова поворотна допомога на власну справу у розмірі 100 тисяч гривень: що потрібно знати та як отримати
Чого очікувати українцям від крсу долара навесні: експерт розповів, які коливання очікувати вже зовсім скоро