ПВК "Редан" - нова субкультура: як перевірити свою дитину

В Україні почала активно поширюватись нова молодіжна субкультура - ПВК "Редан". Її представники переважно підлітки, одягнені в чорне, та доволі агресивно налаштовані. У правоохоронних органах зазначають, що субкультура прийшла до нас з країни-окупанта. Хто вони, чого хочуть та чи варто батькам турбуватись, читайте далі.

Як стало відомо про ПВК "Редан" в Україні?

26 та 27 лютого правоохоронні органи України попередили декілька масових сутичок у великих містах держави. Наприклад, у Києві планувалась сутичка на Печерську, а у Львові відбувались провокації біля ТЦ «Форум». Також, за інформацією з соцмереж, у Дніпрі планувалось влаштувати бійку біля ТЦ "Мост-сіті". Не оминув новий рух Харків, Івано-Франківськ, Луцьк та інші великі міста.

Варто зазначити, що протистояння відбувається між двома субкультурами: ПВК «Редан» та, так званими, «АнтиРедан». Організатори заворушень координують дії через Telegram-канали: учасники розподіляються на групи, визначаюиь точки збору, використовують інформаторів на місцях.

За словами полковника Національної поліції Володимира Тимошенко, серед учасників багато неповнолітніх осіб.

Хто такі ПВК "Редан"?

З'явилась ця субкультура в росії. Молоді люди в чорному та з символами павука назначали "стрілки" футбольним фанатам і мігрантам.

Представники субкультури говорять, що це лише жарт і насправді вони не мають ніякого стосунку до приватної військової компанії. Проте існує теорія, що на формування "нового віяння" вплинула героїзації злочинців із ПВК «Вагнер».

Назва "Редан" походить з аніме "Hunter x Hunter". Там, у сюжеті, діяла злочинна організація під назвою «Геней Редан», яка також носила емблему павука. А кожен учасник мав аналогічне татуювання з номером.

Представники ж субкультури використовують число 4. В аніме цим номером позначали шпигунів та зрадників, а в Японії ця цифра вважається нещасливою.

Поліція в Україні вважає, що поширення на території нашої держави субкультури "Редан" є російською інформаційно-психологічною спецоперацією, аби дестабілізувати ситуацію в Україні.

Особливо дивним є те, що одночасно з'явилися два віяння: ПВК «Редан» та «АнтиРедан».

Експертка з медіаграмотності, фактчекерка та авторка проєкту «НотаЄнота» Альона Романюк стверджує, що є надзвичайно багато підозрілих нюансів у появі "Редану".

«Гугл про "Редан" як рух до 20 лютого цього року практично ніц не знає. Просто поодинокі статті.

В одній із харківських груп, де відбувалася координація такої групки, один з організаторів написав «В 15:00 по Киеву». От дивним воно мені виглядає, бо Харків і так живе за київським часом.

Рух дійсно перекочував в Україну, ймовірно, через тікток. Але мені ця вся історія нагадує гру «Синій кит». Памʼятаєте таку? Там же теж вуха російських спецслужб стирчать.

В одній із тг-груп, де постять нібито відео «Редан» з України, переважна більшість фото та відео з рашки.

А ще цей рух добряче дискредитує молодих людей, адже багато з них волонтерять, збирають кошти на ЗСУ, готуються до НМТ, вчать мови, цікавлять культурою, аніме в тому числі, - зазначає Альона Романюк.

Хто координує дії ПВК "Редан"?

У Національній поліції України повідомили, що ними було встановлено адміністратора одного з телеграм-каналів руху "Редан".

Ним виявився 16-річний житель Дніпра. Телеграм-канал заблоковано. За словами хлопця, канал був створений для отримання заробітку від реклами, тож для популяризації ресурсу він використав назву нового молодіжного руху. Бронювання реклами коштувало 10 доларів США, – зазначили в Нацполіції.

Також правоохоронні органи вже встигли заблокувати 18 каналів та груп руху.

Як батькам зрозуміти, що їхня дитина входить до ПВК "Редан" та що робити в такому випадку

ПВК "Редан" не перша субкультура, яка з'явилась в Україні. Проте вона несе серйозну небезпеку як для учасників руху, так і для всього суспільства. Наприклад, у москві внаслідок сутичок уже загинуло двоє підлітків.

Ознаками того, що ваша дитина входить до ПВК "Редан" може бути:

  • використання символіки павука;
  • довге волосся;
  • вільний одяг;
  • нездорове фанатіння від аніме.

У такому разі батькам варто розуміти, що участь у подібних субкультурах - це не причина, а наслідок проблем у підлітків. А тому варто відверто поговорити та, можливо, відвідати разом психолога. Дитина має відчувати, що ви її підтримка, а не ворог.

  • Цікавтесь, куди ваша дитина ходить та як проводить час.
  • Опануйте інтернет-технології, майте власний акаунт і станьте другом своїй дитині в соціальних мережах.
  • Дізнайтесь більше про віртуальних друзів вашої дитини.
  • Звертайте увагу на фото і відео, які публікує ваша дитина, а також на ті, які вона зберігає або вподобує.

Проте, якщо ваша дитина просто любить дивитись аніме - це не причина бити тривогу. Якщо вона не проявляє агресію, нормально себе поводить та у сім'ї немає проблем, то захоплення аніме може бути просто пошановуванням конкретного виду мистецтва.

Читайте також: Чому зараз немає віялових відключень і коли вони повернуться: розслаблятися рано