В Україні почала активно поширюватись нова молодіжна субкультура - ПВК "Редан". Її представники переважно підлітки, одягнені в чорне, та доволі агресивно налаштовані. У правоохоронних органах зазначають, що субкультура прийшла до нас з країни-окупанта. Хто вони, чого хочуть та чи варто батькам турбуватись, читайте далі.
Як стало відомо про ПВК "Редан" в Україні?
26 та 27 лютого правоохоронні органи України попередили декілька масових сутичок у великих містах держави. Наприклад, у Києві планувалась сутичка на Печерську, а у Львові відбувались провокації біля ТЦ «Форум». Також, за інформацією з соцмереж, у Дніпрі планувалось влаштувати бійку біля ТЦ "Мост-сіті". Не оминув новий рух Харків, Івано-Франківськ, Луцьк та інші великі міста.
Варто зазначити, що протистояння відбувається між двома субкультурами: ПВК «Редан» та, так званими, «АнтиРедан». Організатори заворушень координують дії через Telegram-канали: учасники розподіляються на групи, визначаюиь точки збору, використовують інформаторів на місцях.
За словами полковника Національної поліції Володимира Тимошенко, серед учасників багато неповнолітніх осіб.
Хто такі ПВК "Редан"?
З'явилась ця субкультура в росії. Молоді люди в чорному та з символами павука назначали "стрілки" футбольним фанатам і мігрантам.
Представники субкультури говорять, що це лише жарт і насправді вони не мають ніякого стосунку до приватної військової компанії. Проте існує теорія, що на формування "нового віяння" вплинула героїзації злочинців із ПВК «Вагнер».
Назва "Редан" походить з аніме "Hunter x Hunter". Там, у сюжеті, діяла злочинна організація під назвою «Геней Редан», яка також носила емблему павука. А кожен учасник мав аналогічне татуювання з номером.
Представники ж субкультури використовують число 4. В аніме цим номером позначали шпигунів та зрадників, а в Японії ця цифра вважається нещасливою.
Поліція в Україні вважає, що поширення на території нашої держави субкультури "Редан" є російською інформаційно-психологічною спецоперацією, аби дестабілізувати ситуацію в Україні.
Особливо дивним є те, що одночасно з'явилися два віяння: ПВК «Редан» та «АнтиРедан».
Експертка з медіаграмотності, фактчекерка та авторка проєкту «НотаЄнота» Альона Романюк стверджує, що є надзвичайно багато підозрілих нюансів у появі "Редану".