Наявність "білого квитка" звільняє від призову не всіх: кого та куди можуть призвати до під час війни

фото УНИАН Алексей Иванов (unian.net)

«Білий квиток» - це документ, який видається військовозобов’язаним на основі даних медичного обстеження і затверджується військово-лікарською комісією України (ВЛК). Наявність цього документу не звільняє повністю від призову під час воєнного часу.

Категорії "білого квитка"

У "білому квитку" зазначається, що чоловік не придатний до служби в армії за станом здоров'я. В залежності від типу і ступеня наявного у громадянина захворювання виділяють три категорії "білого квитка".

Обмежена придатність – громадянин перебуває на військовому обліку, у мирний час призову не підлягає (при наявності деяких патологій).

Тимчасово непридатність – надається відстрочка від призову на 6-12 місяців (при наявності тимчасових розладів внаслідок травм, хірургічного втручання, загострень хронічних захворювань).

Повна непридатність – звільнення від призову назавжди з виключенням з військового обліку (надається при тяжких захворюваннях).

Кого можуть призвати навіть при наявності "білого квитка"

Громадяни, які відносяться до 1 та 2 категорії, згідно вищенаведеного списку, можуть служити та бути призваними під час мобілізації, а також нести службу в тилу. А саме, вони можуть бути направлені для служби у:

  • частини забезпечення;
  • військові комісаріати, установи, організації;
  • навчальні заклади.

Ні за яких обставин ці громадяни не можуть бути призвані до десантно-штурмових військ, морської піхоти, спецспоруд та плавскладу.

Читайте також: Для українських водіїв введуть нові штрафи: хто і за що платитиме 850 гривень

Усього 4 кроки, і у ваших стосунках запанує гармонія і взаєморозуміння

Подорожчання точно буде: як зростуть тарифи на комуналку в Україні

Новини компаній
15:30, Сьогодні