Цю картоплю не можна їсти: не наражайте себе на небезпеку

Картопля, яка вже встигла прорости може становити небезпеку для людського здоров’я. Справа в тому, що у таких бульбах накопичується велика кількість отруйної речовини соланіну.

Чи можна їсти пророщену картоплю - рекомендації

Дуже часто через тривале та неправильне зберігання овоча на картоплі з’являються паростки. Окремі коренеплоди варто відразу ж викинути, а до вживання інших варто віднестись обережно.

Якщо ви бачите, що ваша картопля позеленіла та проросла, то вживати її точно не можна. Такий овоч може стати причиною важкого отруєння.

Якщо говорити про інші бульби з паростками, то найбільша кількість соланіну збирається у шкірці і у так званих "очках". Якщо у вас є така картопля, то шкірку потрібно ретельно очистити, а під час приготування варто зважати на певні рекомендації.

Фахівці одностайно дають відповідь і на питання про те, чи можна їсти стару м'яку картоплю. Вони вважають, що в таких бульбах вже не залишилося корисних речовин, тож їх слід позбутися.

Як готувати пророслу картоплю – важливі поради

Перш за все таку картопельку варто дуже добре почистити. "Очі" і шкірку слід повністю видалити. Потім картоплини варто добре промити і лише після цього приступати до приготування.

Для того, щоб повністю убезпечити себе від соланіну, варто видаляти товстий шар шкірки. А ще існують продукти, що здатні нейтралізувати соланін. Тож щоб позбутися залишків отруйної речовини додавайте їх до страви. Такими продуктами можуть бути часник, капуста, сметана, буряк, а також спеції та зелень.

Читайте також: Овочі стануть "золотими": що в Україні подорожчає після цибулі