Можна суттєво нашкодити організму: чому краще відмовитись від кави з молоком

Популярність кави серед українців зростає щодня. Зараз майже скрізь у всіх містах відкриваються маленькі кав'ярні, проходячи повз які мало хто може відмовити собі у чашечці запашного і підбадьорливого напою. Випиваючи по декілька порцій кави, не всі замислюються, як вона впливає на організм. А між іншим, кава може суттєво нашкодити здоров'ю, навіть при вживанні з молоком.

Яка кава безпечніша: з молоком чи без

Спеціалісти вважають, що кава корисніша в поєднанні з молоком, адже цей продукт дещо пом’якшує напій і частково нейтралізує дію кофеїну. Це безперечний плюс для тих кавоманів, які страждають через підвищений кров'яний тиск або мають проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Крім того, молоко – натуральний продукт, багатий на білок та кальцій, які є корисними для організму.

При цьому не все так однозначно, і кава з молоком здатна впливати на організм також негативно.

Кому треба відмовитись від кави з молоком: думка лікарів

Дієтологи наголошують, що тим, хто намагається схуднути, про каву з молоком варто забути. Це пояснюється тим, що молоко само по собі є калорійним продуктом, а якщо до напою додати ще цукор, він перетворюється на дуже поживну суміш, яка до того ж сприяє прискоренню обміну речовин. Тому скинути вагу, якщо пити каву з молоком, буде дуже важко.

Варто зазначити, що середня порція латте містить від 180 до 250 кілокалорій, в залежності від жирності молока та кількості цукру. Якщо порівнювати це зі 100 г торта, які вміщують приблизно 300 кілокалорій, то звичайна чашка кави з молоком не дуже відрізняється від шматка торту.

Але кава з додаванням молока шкідлива не лише через високу калорійність.

Вплив кави з молоком на організм

Популярна думка про те, що вживання кави з молоком негативно позначається на роботі нирок та травної системи, а також провокує появу запалень на шкірі, є частково правильною. На думку лікарів, якщо пити цей напій у розумній кількості, то цієї шкоди не буде. Отже, варто звертати увагу на цей важливий нюанс і знати міру.

Людям, які мають проблеми з печінкою, рекомендується відмовитись від цього напою. Це пов’язане з тим, що кава з молоком містить велику кількість жирів та цукру. Багатьом пацієнтам із захворюваннями травної системи лікарі радять виключити з раціону жирні молочні продукти (зокрема, молоко, вершки). При цьому кава без домішок є забороненим продуктом для тих, хто страждає на гастрит, виразку, холецистит, підвищену кислотність шлунку тощо.

Як насолоджуватись кавою, не наносячи шкоди здоров’ю

Головна рекомендація з цього приводу дуже проста: краще пити каву з молоком вдома, а не у кафе. Готовлячи напій для себе самостійно, можна використовувати якісні вершки, а не звичайне молоко. Крім того, при необхідності зниження калорійності продукту можна додавати знежирений продукт.

Хоча в такому випадку ви не отримаєте стійку пінку, але вживання кави вдома має ще один вагомий плюс: можна втриматись від спокусливого десерту, який часто пропонують до кави у кафе.