Потрібно оскаржити протягом 10 днів: водіїв попереджують про важливий нюанс, якщо виписують штраф за тріснуте скло

З початку року до юристів все частіше стали звертатись водії з приводу накладання на них штрафів за наявність тріщин на вітровому склі авто.

Відомо, що тільки за перший тиждень березня 2023 року надійшло 8 подібних звернень у юридичну компанію "Дорожній Адвокат".

Штраф, який стягується при виявленні тріщин на склі, складає 340 гривень. Притягуючи до цього адміністративного покарання, поліцейські посилаються на ч.1 ст.121 КУпАП (керування транспортним засобом, що має технічні несправності, з якими експлуатація його забороняється).

Але справа в тому, що сколи та тріщини на вітровому склі не відносять до технічних несправностей автомобіля. Це підтверджується п.п. 31.4 ПДР, де є чіткий перелік усіх технічних несправностей. Тому притягати до відповідальності за це не мають права.

Крім того, що такий штраф взагалі є незаконним, автоюристи попереджують про ще один важливий нюанс. А саме, якщо була винесена постанова про накладання адміністративного стягнення при першому виявленні "порушення", і водій оплатив штраф без оскарження, то це буде свідчити про те, що він погодився з вчиненням порушення.

Тому при наступній зупинці на цього водія можуть скласти протокол про адміністративне правопорушення за ч.4 ст.121 КУпАП – позбавлення права керування на строк від 3-х до 6-ти місяців.

Висновок з цього можна зробити наступний. Так як подібні постанови є протиправними, то вони підлягають скасуванню у законному порядку. Тому особливо важливим для водія є оскаржити саме першу постанову і не сплачувати штраф, щоб не допустити складення другого протоколу у випадку повторення ситуації.

Юристи попереджують, що на оскарження постанови надається 10 днів з дня її отримання. В іншому випадку можна залишитись без посвідчення водія.