Багатьох українців дивує посилення курсу гривні, що спостерігається за останні тижні, адже така тенденція під час війни неочікувана.
Зараз, згідно даних Мінфіну, гривня стабільна відносно долара, але слабне євро.
Враховуючи це, дехто задумається, якими будуть тенденції далі, і як краще зараз поводитись з власними збереженнями. Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону розповів директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлинський.
Вплив на Україну банківської кризи у США
Експерт зазначив, що в Сполучених Штатах на даний час спостерігається банківська криза. І хоча вона не глобальна, але є банкрутство кількох великих банків. Тому зараз майже всі світові валюти посилюються щодо долара.
Криза у США викликає побоювання щодо стійкості фінансового спектру США загалом та призводить до послаблення долара щодо євро та інших валют.
При цьому Вишлинський каже:
Вишлинський зауважив, що багато хто очікував, що буде нескінченне зростання долара. Але цього не сталося з таких причин:
- гривня була сильно девальвована на початку війни;
- влітку, коли не було достатньої фінансової допомоги з боку міжнародних партнерів, Нацбанк був змушений вдатися до суттєвого друку грошей, що також спричинило девальвацію.
Коли ситуація з міжнародними партнерами покращилася, стало можливим повне перекриття валютних резервів, потрібних для підтримання стійкого офіційного курсу на нинішньому рівні. І це спостерігається вже протягом тривалого періоду.
Крім того, зараз Нацбанк проводить більш жорстку політику для зближення готівкового та офіційного курсів. Для цього застосували такий інструмент, як можливість для українців купувати валюту за офіційним курсом для розміщення на депозит.
Вишинський каже:
На думку експерта, якщо ситуація з банківською системою в США нормалізується, то і ситуація з доларом в Україні швидко стабілізується.
Як краще зберігати заощадження
Гліб Вишлинський рекомендує тим, хто має заощадження, тримати якусь суму у валюті на випадок непередбачених подій.
Але якщо є намір отримувати дохід з заощаджень, експерт радить інше: