В Україні запустили Єдиний реєстр зниклих безвісти: як родичам отримати звідти витяг

З 2 травня 2023 року в Україні почав діяти Єдиний реєстр зниклих безвісти. Він був розроблений Міністерством внутрішніх справ за співпраці з Уповноваженим зі зниклих безвісти й іншими відомствами.

Про це повідомили на сайті Міністерства реінтеграції.

Яка інформація міститиметься в реєстрі

Як зазначають у Міністерстві реінтеграції, у реєстр будуть внесені та централізовані усі дані щодо зниклих безвісти осіб: ПІБ особи, місце та дата народження, сімейний стан, місце проживання, територія, на якій відбулося зникнення, обставини та час зникнення, прикмети особи.

Крім того, там зазначатиметься інформація про рішення суду щодо визнання осіб зниклими безвісти або ж щодо оголошення їх померлими.

Також там можуть міститись інші дані, які допоможуть забезпечити облік осіб.

Наявність централізованої інформації про зниклих безвісти допоможе налагодити більш ефективну розшукову роботу. Лише взаємодіючи з іншими відомствами, нам вдасться якомога швидше розшукати зниклих осіб, - зазначив Уповноважений зі зниклих безвісти Олег Котенко.

Як близькі можуть отримати витяг з реєстру

Варто зазначити, що реєстр є захищеною базою даних. Доступ до нього будуть мати лише представники окремих відомств держави: Офіс Уповноваженого зі зниклих безвісти, працівники Національної поліції та Департамент інформатизації МВС України.

Картки записів формуються на основі заяв, поданих родичами зниклих до Національної поліції. А верифікацію кожної особи здійснює безпосередньо Офіс Уповноваженого зі зниклих безвісти, – розповів заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко.

Для того, щоб отримати витяг з реєстру, родичам треба буде звернутися із заявою до МВС.

Зробити це можна буде звичайною поштою, відправивши заяву та документи, які засвідчують особу заявника та ступінь спорідненості із зниклою особою за адресою м. Київ, вул. Богомольця, 10, Міністерство внутрішніх справ України. Також можна отримати електронний витяг. Для цього треба надіслати електронні копії на скриньку pgmia@mvs.gov.ua.

Навіщо потрібен реєстр зниклих безвісти

На сьогодні в Україні зниклими безвісти вважаються близько 7 тисяч військовослужбовців. Згідно статистики, 60-65% із них перебувають у полоні, а інші, на жаль, є загиблими. Крім того, серед осіб, яких вдалось повернути із російського полону, майже 20% вважалися зниклими. Як розповів представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко, щодо цих людей не було ніяких даних і їхнє перебування в полоні ніяк не можна було довести.

Загалом зниклими за особливих обставин (унаслідок бойових дій) в Україні вважаються 23 тисячі осіб.

Новини компаній
15:13, 4 жовтня