Легалізація криптовалюти в Україні може відбутися вже у вересні: передбачається введення податків для власників крипти

Україна, ймовірно, стане першою в Європі країною, яка імплементувала європейські норми регулювання віртуальних активів МіСА. Останніми кроками для цього стали оновлення закону "Про віртуальні активи", а також внесення змін до Податкового кодексу, що дозволять оподаткування операцій з криптоактивами.

Про це розповідають у Forbes.

Що відомо на даний час

Зазначається, що ці зміни вже напрацьовані, і законопроєкт про оподаткування презентують 14 червня. Якщо Верховна Рада ухвалить закон у вересні, то він запрацює вже 2024 року.

У разі ухвалення документів оновлене законодавство про віртуальні активи буде мати наступні ключові позиції:

  • регулятори ринку – Нацбанк і Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР);
  • віртуальні активи розподілятимуться на три категорії: токени електронних грошей, токени з прив’язкою до активів, інші віртуальні активи;
  • для публічної пропозиції (випуску) токенів з прив’язкою до активів на торгах, емітент має бути авторизованою у НКЦПФР юрособою, що передбачає оформлення білої книги (по суті проспект емісії).

Оподаткування криптоактивів

Передбачається, що ставка оподаткування буде 18% з інвестиційного прибутку та військовий збір 1,5%.

Умовою для сплати податку буде позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестактивами, якщо отримані внаслідок цих операцій віртуальні активи перебувають у власності платника до 365 днів.

Така концепція оподаткування створена на основі моделей західних країн.

Наприклад, якщо віртуальний актив куплено за 10 000 грн, а продано за 11 000 грн, тоді має оподатковуватись різниця, тобто 1000 грн.

Коли закон ухвалять, обіг віртуальних активів в Україні буде повністю регульований.