Є кілька простих, проте дуже дієвих способів купувати менше, або й зовсім відмовитись від пакетів з супермаркетів.
До 1 січня в супермаркетах можна було використовувати надтонкі пластикові пакети. Тепер покупці можуть придбати тільки біорозкладні варіанти. Їхня вартість у роздрібних мережах - від 1,50 гривень.
Тож як заощаджувати на пакетиках з супермаркетів
Для транспортування різноманітних товарів чудово підійде шопер, авоська або багаторазова торба. Знайти такі можна як в інтернеті, так і в самому супермаркеті. Ці мішечки зручні та довговічні в користуванні, а також чудово піддаться пранню в машинці-автомат. можна носити з собою досить тривалий час та прати. І виглядає це дуже стильно та трендово.
Ви можете взяти багаторазовий контейнер або ланч-бокс, щоб покласти куплені продукти в кулінарії або кондитерському відділі. Багато магазинів навіть самі заохочують до цього своїх покупців.
Найчастіше пакети з паперу використовують у пекарнях для гарячої продукції. І хоча вони одноразові, та зате розкладаються без проблем.
Для того, щоб на касі просканували ваші фрукти чи овочі, можна обійтися без пакетика та наклеїти стікер із штрих-кодом прямо на сам товар.
Щоб не купувати кілька пакетів, можна придбати один для різних товарів. Наприклад, в один пакет можна помістити кілька видів цукерок. Тоді зважувати кожен тип потрібно окремо, без використання тари, а стікери наклеювати на один пакетик. У результаті буде один пакет із декількома стікерами та декількома видами товарів у ньому.
Скільки коштують еко-торбинки
Так, набір із трьох багаторазових мішечків стартує від 149 гривень, п'яти штук - від 200 гривень. Водночас один пластиковий пакет виходитиме від 1,50 до 2 гривень, а їх вам знадобиться на один шопінг близько 5. Вигода очевидна.
Чому пластик – це погано
Повністю поліетиленовий пакет, залежно від товщини та щільності, розкладається від 5 до 15 років. Тобто спричиняє стійке забруднення. І коли ви відмовляєтесь від пластикових пакетів - ви зберігаєте навколишнє середовище і не шкодите йому.