Причиною безсоння можуть бути різні чинники. Найпоширенішими причинами поганого сну вчені вважають стрес і тривожність. В Україні триває війна, обстріли відбуваються щодня, а ЗМІ та інтернет сповнені тривожних, а подекуди й трагічних новин. Перебуваючи в стані постійного стресу, багато українців стали страждати від безсоння.
Побороти цей болісний стан можна самостійно - не вдаючись при цьому ні до прийому медикаментів, ні до допомоги фахівців.
Існує кілька вкрай ефективних методик боротьби з безсонням. Вони розроблені в різний час різними фахівцями, а ви зможете вибрати ту, яка більше підходить саме вам.
4-7-8 - методика Вейла
Доктор Ендрю Вейл розробив методику розслаблення, яка сприяє швидкому зануренню в стан сну. Свою назву 4-7-8 вона отримала завдяки оригінальній техніці виконання.
Тричі потрібно повторити такі дії:
- Протягом 4 секунд спокійно вдихнути носом;
- Затримати дихання на 7 секунд;
- Спокійно, не поспішаючи, видихнути ротом протягом 8 секунд.
Метод спецназу
Кажуть, цей метод використовують у військах спеціального призначення, коли потрібно відпочити й відновити сили в складних умовах і за короткий проміжок часу. Для цього потрібно:
- вимкнути світло, всі гаджети, щільно закрити штори: потрібно перебувати в повній темряві;
- прийняти зручну позу в ліжку;
- швидко моргати протягом хвилини;
- наприкінці першої хвилини ваші повіки втомляться, і мозок віддасть команду організму на сон.
Метод від The Independent
Видання The Independent рекомендує спробувати боротьбу з безсонням за допомогою методу, використовуваного в британській армії. Що потрібно зробити:
- розслабити всі м'язи тіла, починаючи з обличчя;
- видихнути і вдихнути;
- постаратися не думати протягом 10 сек;
- уявити, що ви лежите в човні посеред спокійного озера і дивитеся в небо або відпочиваєте в гамаку в затемненій кімнаті;
- намагатися уявити сцену і свої відчуття.
Вважається, що якщо використовувати описаний вище метод регулярно протягом півроку, то в 96% випадків він допомагає повністю позбутися безсоння.