Офлайн-навчання та нові предмети: які зміни чекають на українських школярів з 1 вересня

Українська система освіти потроху зазнає реформування та пристосовується до реалій сьогодення. Так, нещодавно міністр освіти і науки Оксен Лісовий повідомляв, що для учнів старших класів найближчим часом планують запровадити уроки з надання першої допомоги, які можуть бути об'єднані з курсом ОБЖД. Однак на цьому заплановані інновації не закінчуються. Які ще зміни чекають на українських учнів у новому навчальному році, читайте далі.

Які зміни відбудуться в навчальні програмі

Як зазначають у МОН, у найближчому майбутньому планують скоротити кількість предметів. Однак мова не йде про найбільш важливі та необхідні з них:

  • історію України;
  • українську мову; 
  • хімію;
  • фізику;
  • математику;
  • біологію.

Як зазначив міністр освіти Оксен Лісовий, ці предмети продовжать викладати в повному обсязі. І планується, що вони будуть навіть краще наповнені, ніж раніше.

Нові предмети

Однак можуть з'явитись і нові предмети. Так у МОН зазначили, що для учнів старших класів планується додати курс з домедичної допомоги, адже в сучасних реаліях ці знання є надзвичайно необхідними.

Крім того, у Чернівцях, Львові і Закарпатті вже заявили про план додати до шкільної програми сортування сміття.

Як зазначив замісник міського голови Чернівців Ігор Крохмаль, ця ініціатива викликана законом "Про поводження з побутовими відходами", у якому є вимога про зберігання лише відсортованого сміття. Чим наразі займаються на спеціальних полігонах.

А тому, до цього необхідно активно залучати населення. І в ідеалі це треба робити з самого дитинства.

Цього року плануємо розпочати консультації з усіма навчальними закладами щодо впровадження у них уроків сортування сміття. Водночас ті, хто надає послуги, можуть запропонувати баки та його вивезення. Це досить цікавий досвід, який уже запроваджено в інших містах України. Там побачили: якщо дітей навчити сортувати сміття, вони вдома навчають цьому батькам, - зазначив чиновник.

Офлайн-навчання

Також міністр освіти висловив сподівання, що зовсім скоро учні зможуть повернутись до офлайн-формату. Адже пандемія та повномасштабне вторгнення принесли в навчальний процес значні втрати, особливо це стосується соціального розвитку дітей.

Частина людей поїхали за кордон, і, як показує світова практика, повертаються далеко не всі. Тому є такий ризик, що коли вийдемо до офлайну, втратимо частину студентів та частину викладачів, - розповів він.

Крім того, в Україні все ж запланований перехід на 12-річну систему освіти в рамках реформи Нової української школи. Відбутись це має до 2027-го року.