Крім долара та євро: яка світова валюта найнадійніша для зберігання заощаджень в Україні

В Україні найбільшою популярністю серед світових валют користуються американський долар та євро. Саме в них громадяни звикли переводити свої заощадження. Однак останнім часом стає все дедалі складнішим передбачити розвиток подій на фінансовому ринку через зміну курсу, на який впливають маса чинників.

Тому наразі долар і євро не можна вважати найнадійнішими і найкращими варіантами. Згідно даних аналітиків FXSSI, найсильнішими в світі є наступні види валюти.

Швейцарський франк

Ця валюта займає лідируючу позицію в рейтингу найсильніших та найстабільніших. Швейцарський франк (CHF) – офіційна валюта Швейцарії та Ліхтенштейну. Ці країни відомі своєю потужною економікою та злагодженою банківською системою. Стабільність франка забезпечує прихильність до золота. Середній рівень інфляції в цих країнах останніми роками становить 0,6%.

Японська єна

Грошова одиниця Японії також вважається дуже стабільною. Це не дивно, адже за кількістю запасів золота ця країна посідає восьме місце у світі. В Японії низькі темпи інфляції, а рівень життя щорічно зростає.

Норвезька крона

Норвезька крона (NOK) посідає третє місце у рейтингу. Стабільність цій валюті, зокрема, забезпечують немалі запаси нафти. Норвегія не має зовнішнього боргу, тож і потреби позичати валюту у міжнародних партнерів, щоб погасити заборгованість, також немає.

У якій валюті краще тримати заощадження українцям

Якщо можливості зберігати заощадження у вказаних найнадійніших валютах немає, потрібно обирати між доступними варіантами: доларом, євро чи гривнею. На даний момент в Україні один із найнижчих курсів долара, а курс євро поступово зростає.

Для довгострокових інвестицій фінансові аналітики радять обирати долар. Проте у разі продовження девальвації євро, ця валюта буде більш вигідною для вкладів.

Для короткострокових інвестицій краще зберігати кошти у гривнях. Таку думку висловив економіст Олег Пендзин. Наприклад, якщо відкрити депозит на три місяці, можна уникнути інфляції та збільшити свої ставки.

Ще один експерт, Андрій Шевчишин, запевняє, що саме час купувати долар. Це пояснюється тим, що влітку його курс помітно знизився, а восени традиційно відбудеться підняття – до 40-41 гривні.