Чи можна повернути гроші за "Доступні ліки", куплені власним коштом: у НСЗУ дали відповідь

Трапляються випадки, коли пацієнтів, що перебувають на стаціонарному лікуванні, медзаклад змушує купувати ліки за власні кошти, навіть якщо ці медикаменти входять до переліку програми "Доступні ліки".

Чи можна у такому разі отримати відшкодування за них, пояснила голова Національної служби здоров'я України Наталія Гусак, пише "На пенсії".

За її словами, якщо лікар бачить ознаки того, що пацієнт може бути учасником програми "Доступні ліки", він має виписати електронний рецепт на препарати, які входять у її перелік, згідно з індивідуальним планом лікування.

Ліки за електронним рецептом пацієнт отримує безоплатно або з невеликою доплатою в аптеках, перелік яких є на сайті НСЗУ.

Якщо пацієнту доводиться купувати за власний кошт ліки, що входять до Національного переліку лікарських засобів, слід залишити скаргу на телефон НСЗУ за номером 16-77. Важливо, щоб у пацієнта зберіглися чеки з аптеки, завдяки чому в подальшому можна буде отримати повернення коштів.

Після отримання скарги НСЗУ звернеться до керівництва даної лікарні з питаннями неправомірності дій і причин такої ситуації. Адміністрація лікарні має відреагувати і врегулювати ситуацію, відшкодувавши кошти пацієнту.

Ми маємо прецеденти, коли пацієнт, витрачаючи власні кошти на придбання препаратів для стаціонарного лікування, які державою включені до переліку програми "Доступні ліки", після втручання НСЗУ отримав відшкодування від надавачів, - зазначила Наталія Гусак.