Багато хто спить вночі з відкритими вікнами, сподіваючись, що надходження свіжого повітря зможе покращити сон. Проте фахівці рекомендують на ніч закривати вікна, аргументуючи це результатами наукового дослідження, які показали зовсім протилежне.
Чому не слід залишати вікна відчиненими на ніч
За словами експертів, те, що свіже повітря допомагає заснути, є міфом, який закріпився в нашій підсвідомості. Дослідження Університету Йоганна Гутерберга (Майнц), яке було оприлюднено 2020 року, довело, що відчинені вікна навпаки заважають міцному сну. Ба більше, наслідки відкритих вікон для здоров'я можуть бути досить сумними.
Як вияснилось, відкриті вікна сприяють тому, що у спальні спостерігається підвищений рівень шуму. Особливо це стосується житла, що розташоване у великих містах і поруч із проїжджою частиною.
Фахівці запевняють, що гул транспорту вночі впливає на самопочуття, і навіть під час міцного сну цей фоновий шум сприймається на підсвідомому рівні. Через це відбувається порушення добового ритму організму, який має значення для роботи всіх внутрішніх органів і метаболічних процесів. А саме, це відображається на таких параметрах:
- артеріальний тиск;
- синтез гормонів;
- пам'ять;
- апетит;
- енергетичний баланс;
- функціонування імунної системи.
Якщо сон протягом тривалого часу переривається через шуми, це підвищує ризики розвитку серцево-судинних захворювань і зростання артеріального тиску. Крім того, через нічні шуми збільшується синтез гормонів стресу, що може призвести до тривожних розладів та депресії.
Щоб мати здоровий сон із зачиненими вікнами, експерти радять добре провітрювати кімнату ввечері. Під час спеки варто використовувати кондиціонер, підтримуючи у спальні 15-20 градусів тепла.