За статисткою, майже кожна третя людина у зрілому віці страждає на гіпертонію. При цьому на початкових стадіях хвороба майже нічим себе не видає, тому залишається поза увагою. Але цим ситуація лише погіршується, пише РБК-Україна, посилаючись на публікацію британського видання Express.
Найбільша помилка гіпертоників
Лікарі називають гіпертонію "тихим вбивцею", адже при мінімальних проявах і за відсутності лікування поступово пошкоджуються всі кровоносні судини, серце, мозок і нирки. Високий тиск змушує серце працювати інтенсивніше, тому серцевий м'яз ослаблюється, і орган не може функціонувати повноцінно.
З ним погоджується інтервенційний кардіолог Ченг-Хан Чен.
За словами фахівця, регулярне вимірювання тиску має бути щоденною звичкою. Крім того, потрібно вчасно звертатись до лікаря, який призначатиме і коригуватиме препарати.
Ускладнення гіпертонії
Це захворювання підвищує ризики виникнення таких серйозних патологій, як серцеві напади та інсульти. Тому так важливо постійно стежити за рівнем тиску. Руйнівні процеси, що провокуються гіпертонією, тривалий час залишаються не помічними, і хворий може про це зовсім не підозрювати.
Як нормалізувати тиск
Національна служба здоров'я Великої Британії дає такі рекомендації для підтримки показників артеріального тиску в межах здорової норми:
- регулярні фізичні вправи;
- дієта з низьким вмістом жиру та високим вмістом клітковини;
- обмеження споживання солі до 6 грамів солі на день;
- відмова від куріння та вживання алкоголю;
- обмеження споживання кави.
Як пояснюють фахівці, попри те, що фізичні вправи можуть підвищити артеріальний тиск під час виконання, регулярні заняття здатні допомогти нормалізувати його показники у щоденному житті.