Ветерани російсько-української війни висловлюють серйозні розчарування стосовно ставлення суспільства та держави до їхньої служби та внеску у безпеку країни. Згідно з результатами онлайн-опитування "Портрет ветерана", проведеного аналітиками, більшість ветеранів, які повернулися до цивільного життя, відчувають відсутність поваги до своєї служби.
Дані опитування
У лютому 2023 року цю проблему відзначали 25,4%, але у жовтні цей показник стрімко зріс до 44,1%. Найбільше занепокоєні ті, хто повернувся до цивільного життя (9,8%).
Крім того, більше половини респондентів (44,6%) вважають, що держава не виконує своїх зобов’язань перед ветеранами. Зараз цей показник удвічі збільшився порівняно з лютим, досягнувши 44,6%.
Зокрема, ветерани висловлюють сумніви у виконанні державою своїх соціальних та медичних зобов’язань. За результатами опитування, 21,4% військовослужбовців вважають, що держава "зовсім не виконує" своїх зобов’язань.
Опитування також розкрило конкретні проблеми та занепокоєння ветеранів:
- проблеми з фізичним здоров’ям та доступом до медичної допомоги: понад половина опитаних (55,2%) відзначили цю проблему,
- психоемоційна нестабільність: 53,8% ветеранів висловлюють занепокоєння щодо свого психологічного стану,
- відсутність інклюзивного простору та адаптованого робочого місця: 53,2% виявили цю проблему,
- нерозуміння суспільства (46,6%),
- проблеми з отриманням соціальних пільг: 44,5% стикаються з цим,
- відсутність роботи: 42,5% ветеранів мають труднощі в пошуках роботи.
Ці результати свідчать про необхідність більш ефективних заходів з підтримки ветеранів та вдосконалення взаєморозуміння між суспільством і тими, хто забезпечує безпеку країни.