Як і будь-які речі, зимові куртки з пуховим або синтепоновим наповнювачем потребують періодичного чищення і прання. Найбільш щадний спосіб – скористатись послугами хімчистки. Але це не завжди зручно і доступно, тому для багатьох краще прати його вдома.
Щоб після прання пуховик повернув належний вигляд і далі виконував свої теплоізолюючі функції, його потрібно розпушити. Як зробити це легко і не зіпсувати при цьому річ, пишуть Факти ICTV.
Як правильно прати пуховик
Перед тим, як прати пуховик, слід впевнитись, що виробником це дозволено, прочитавши рекомендації на етикетці. Прати вручну – не дуже хороша ідея, адже це важко, не дуже ефективно і займе багато часу. Краще прати пуховик у пральні машинці, але при цьому слід дотримуватись таких рекомендацій:
- перед пранням звільнити всі кишені і відстебнути знімні частини (капюшон, хутро, манжети тощо);
- вивернути пуховик і застебнути його;
- разом із пуховиком покласти в машинку кілька тенісних м’ячів;
- використовувати гель для прання або спеціальний засіб для пуховиків;
- не використовувати порошок та ополіскувач;
- вибрати режим з температурою 30 градусів;
- віджим має бути на мінімальних обертах;
- застосувати додаткове полоскання.
Навіть якщо дотримуватися всіх порад, наповнювач все одно дещо збивається. Щоб проблема не погіршилась, сушити пуховик слід на плічках, подалі від джерел тепла. А для розпушення наповнювача можна застосувати наступні способи.
Додаткове віджимання
Поки пуховик ще повністю не висох, слід знов покласти його у пралку разом із тенісними м'ячиками. Включити віджимання без полоскання на мінімальних обертах. Грудки наповнювача будуть розбиватися завдяки м'ячикам. Після цього кілька разів струсити пуховик і повісити для повного висихання.
Відбивання палицею
Розбити грудки пуху в пуховику можна, скориставшись гладкою палицею – качалкою, ручкою від швабри або вибивалкою для килимів. Потрібно не дуже інтенсивно побити цим знаряддям пуховик з усіх боків.
Пилосос
Ще один ефективний спосіб – створення вакууму за допомогою пилососу. Потрібно покласти пуховик у поліетиленовий пакет, вставити туди сопло пилососа і щільно обв’язати пакет навколо нього. Далі слід кілька разів поспіль відкачати повітря, створивши вакуум, і накачати знову. Пух розправиться завдяки перепадам тиску.
Перепад температур
У морозну погоду можна розпушити наповнювач за допомогою перепаду температур. Необхідно вивісити на мороз вологий пуховик на кілька годин, потім занести в тепло, зігріти, струсити і знову залишити на холоді. Повторити кілька разів.
Ручне збивання
Цей метод ефективний, але займе більше сил і часу. Потрібно розминати грудочки пуху пальцями і долонями, поки наповнювач не розправиться повністю. Потім декілька разів добре струсити пуховик.